Българският баскетболист Филип Виденов отбеляза 3 точки при загубата на Реал (Мадрид) като гост на Барселона с 67:79 в среща от четвъртфиналните плейофи на испанското баскетболно първенство. Това беше дебют за българина, който подписа преди дни договора си с клуба.

Виденов влезе като резерва и остана в игра 18:23 минути. Той направи една успешна стрелба от тройката от четири опита, овладя 3 борби - две в защита и една в нападение, подаде 2 асистенции и извърши 2 лични нарушения.

Българинът се появи в игра още през първата част и с неговата тройка Реал изравни за 19:19 в 9-та минута на срещата. Барселона обаче бързо натрупа стабилна преднина и отчаяният опит на "белите" да направят нещо в последната четвърт доведе само до намаляване на разгромната разлика.

Най-резултатен за отбора на Реал Мадрид беше Моус Сонко с 14 точки. Винтертур Барселона стигна до успеха основно благодарение на гарда Хуан Карлос Наваро, който завърши двубоя с актив от 27 точки.