Отборът на Каен записа шести пореден мач без загуба във френското футболно първенство. В двубой от 19 кръг новакът в Лига 1 спечели с 2:0 у дома срещу Страсбург.

Головете за домакините бяха дело на полузащитника Жуан Елушен в 41-ата минута и на защитникът Седрик Енбар от дузпа 10 минути преди края на двубоя. Грегори Пейсли от гостите пък получи червен картон само 5 минути преди последния съдийски сигнал.

В друг мач от 19 кръг Бордо победи с минималното 1:0 като гост Сошо и вече е само на 2 точки от втория във временното класиране Нанси. Решителното попадение за "жирондинците" бе дело на бразилеца Жуси в 85-ата минута.

Голът на Сами Траоре в 67-ата минута беше достатъчен на Оксер, за да вземе победата като домакин срещу Монако.

В същото време петата асистенция на Самир Насри и 10 гол на Мамаду Нианг помогнаха на Олимпик (Марсилия) да победи с 1:0 у дома Льо Ман. Олимпик се изкачи до 11 място в класирането и вече има 25 точки.