Отборът на Барселона демонстрира отлична форма преди решителните мачове за сезона. „Блаугранас" спечели лекота голямото градско дерби с Еспаньол(2:0) и дръпна с пет точки на върха пред големия си враг Реал (Мадрид). Момчетата на Лучо Енрике изиграха отлична първа част, през която решиха и всичко в днешното дерби. Неймар и Лео Меси се разписаха след фамозни атаки, в които дейно участие взе и другата част от звездното трио „MSN"-Луис Суарес. Резултатът можеше да набъбне и още, ако не бяха добрите намеси на Кико Касия.

Гостите намалиха осезаемо темпото през второто полувреме, а за това допринесе и червеният картон на Жорди Алба, който ще пропусне следващото домакинство на Хетафе. За да не останат по-назад, възпитаниците на Серхио също финишираха в намален състав след изгонването на Ектор Морено.  Загубата пък остави Еспаньол в „златната" среда с актив от 42 точки.

Барса избощо не губи време и директно се устреми към вратата на „папагалчетата". Още до шестата минута,Кико Касия трябваше да прави чудеса от храброст, за да защити своята врата. Първо предотврати голово подаване към Суарес, а малко след това испанският национал спаси по фамозен начин изстрел с глава на Канибала.

Традиционно, „блаугранас" доминираха във владеенето на топката,като момчетата на Лучо Енрике почти не напускаха наказателното поле на своя опонент.

Логичното се случи в 17-ата минута, когато Барса заслужено поведе с 0:1. Лео Меси демонстрира невероятния си поглед върху играта, намирайки по крилото непокрития Алба. Жорди от своя страна игра с едно докосване и пусна пострелно подаване в наказателното поле на Еспаньол. Луис Суарес хитро пропусна топката и тя бе засечена от пласиралия се по отличен начин Неймар.

Уругваецът имаше решаващо значение и за втория каталунски гол в 25-ата минута. Андрес Иниеста изуми с феноменален извеждащ пас към Луисито, който подаде към намиращия се на далечната греда Лео Меси. Аржентинецът имаше леки трудности при овладяването на паса,но с второто си докосване промуши коженото кълбо под отчаяния плонж на Касия.

Устремът в играта на Барселона бе убит в 54-ата минута, когато Жорди Алба получи втори жълт картон и бе изгонен от главния  арбитър Антонио Матео Лаос.

Въпреки това, „блаугранас" отново демонстираха жаждата си за попадения,след като Лео Меси опита да отбележи второто си попадение в мача, ала за негово нещастие удари гредата.

До края на срещата, Еспаньол можеше да се добере и до почетно попадение, но уругвайският национал Кристиан Стуани направи непростим пропуск.

Goal Lionel Messi - Espanyol 0-2 Barcelona - 25... by Euro2016

ЕСПАНЬОЛ-БАРСЕЛОНА 0:2

0:1 Неймар (17'), 0:2 Меси (25')

ЧЕРВЕН КАРТОН: Алба-Барселона (54'), Морено-Еспаньол (90')

СТАДИОН: „Ел Прат де Корнелия"

СЪДИЯ: Антонио Матео Лаос

ЕСПАНЬОЛ: Касия, Арбия, Гонзалес, Морено, Дуарте, Ейбрахам, Каняс, Лукас, Гарсия, Алварес, Кайседо (резерви: Сабата, Севиля, Стуани, Лопес, Фуентес, Колото, Монтана)

БАРСЕЛОНА: Браво, Алвеш, Пике, Масчерано, Алба, Рафиня, Бускетс, Иниеста, Меси, Суарес, Неймар (резерви: Тер Щеген, Ракитич, Шави, Педро, Роберто, Адриано, Матийо)