Днешният съботен ден ще остане със „златни" букви в историята на Борнемут. Новаците постигнаха първата си победа във Висшата лига, след като триумфираха с драматичното 4:3 при визитата си на Уест Хям. Няколко дни, след като дадоха максимален отбор на Ливърпул, днес момчетата на Еди Хауи най-сетне се добраха до първите си точки в елита.

Отличен мач за „черешките" направи нападателят Калъм Уилямс, който реализира хеттрик,  а едно попадение добави и Марк Пу след отлична асистенция на Макс Ален Гардел. Уест Хям пък за пореден път разочарова своите фенове, след като записа втора поредна загуба, заличавайки тотално спомените за перфектното начало с онова 2:0 над Арсена. Головете за лондончани бяха отбелязани от Маига, Коуяте и Ноубъл, а Каръл Дженкинсън си изкара глуповат червен картон.

Кристъл Палас взе важен домакински успех срещу Астън Вила, побеждавайки бирмингамци с 2:1. Момчетата на Алън Пардю доминираха през по-голямата част от двубоя, но отбелязаха първия си гол чак в 71-ата минута чрез Скот Дан. „Орлите" сами направиха мача си труден, нанизвайки си куриозен автогол седем минути по-късно. Победата все пак бе факт в 87-ата минута, когато новото попълнение Бакари Сако успя да преодолее американеца Брад Гузан.

Останалите срещи от този час завършиха при резултат 1:1. Това за пореден път демонстрира изравнените сили по терените на английската Висша лига.