Волейболистите на България се класираха за полуфиналите на Световната лига, след като записаха втора поредна победа в Москва.

Националите разбиха с 3:0 (24, 20, 24) гейма отбора на Сърбия и Черна гора за час и 27 минути. В първата среща тимът на Мартин Стоев прегази и Бразилия с 3:0. За трети път нашите достигат до тази фаза на комерсиалния турнир след 1994 и 2004 година.

В първия гейм избраниците на Мартин Стоев водеха в резултата и при двете смени на полетата - 8:6 и 16:11 точки. Сърбите изравниха за първи път при 19:19 след отлична серия на Новица Биелица на сервиса. След още няколко равенства, волейболистите на Любомир Травица успяха дори да поведат с 23:22, а след това стигнаха и до геймбол при 24:23. Българите се мобилизираха и не дадоха повече точки на съперника. При 25:24 за българите Владимир Николов застана на началния удар и доброто му изпълнение доведе до 26:24 за националите ни.

Във втората част съперникът поведе с 4:1 и 5:2, след което нашите направиха обрат и стигнаха до 6:5 след отлична серия на Матей Казийски на сервиса. След това до края на частта националите ни нямаха проблеми, като разликата стигна до 5 точки при 19:14 и така се задържа до края на гейма. Недоволен от играта на резервния разпределител Велико Петкович, треньорът Травица пусна на негово място контузения капитан Никола Гърбич.

Финалистите от Лигата от 2005 година поведоха с 16:14 в третия сет, но националите успяха да настигнат съперника при 20:20. Сърбите достигнаха до два геймбола при 24:22 точки. Българите успяха да ги неутрализират и стигнаха до победното 26:24 след блок аут.

Най-резултатен за нашите в мача беше Матей Казийски със 19 точки. Христо Цветанов добави 12.

Утре от 13 часа България ще играе срещу Италия в последен мач от групата.