Сливен и Калиакра излязоха победители в дербитата на 24-ия кръг в Източната "Б" група и два кръга преди края "войводите" са считани за сигурни участници в "А" група, тъй като събраха 54 точки и продължават да са на върха. Втори вече е Калиакра с 50, колкото има и Родопа, но каварненци са с по-добра голова разлика. На четвъртото място останаха несебърци с 47 точки.

На стадион "Хаджи Димитър" "войводите" се добраха до 3:1 срещу "делфините", след като изоставаха с 0:1 в резултата десетина минути преди края. В 48-ата Петър Колев даде преднина на гостите с топовен шут от границата на наказателното поле - 0:1.

В 79-ата звездата на домакините Иван Стоянов (на малката снимка) се възползва от груба грешка на бранителите на Несебър и изравни - 1:1. Секунди след това племенникът на Йордан Лечков заедно с Мирослав Миндев организираха мълниеносна атака, при която Миндев се озова на стрелкова позиция и вкара 22-ото си попадение за сезона и доведе срещата до пълен обрат - 2:1 за Сливен.

Веднага от щаба на Несебър искаха отмяна на гола, тъй като в ситуацията останаха съмнения за засада. В 83-ата минута Стефан Киков довърши "делфините", след като реализира за крайното 3:1.

Калиакра победи с минималното 1:0 Родопа в Каварна в другата решителна битка за място в елита. Единственото попадение вкара Иван Петков в 29-ата минута. Срещата бе последна за Велислав Вуцов начело на каварненци, тъй като заменя Станимир Стоилов начело на Левски.

Фотогалерия от Сливен - Несебър

Мачовете на Сливен до края: Нафтекс (д); Хасково (г)
Мачовете на Калиакра до края: Светкавица (г); Спартак (Пд) (д)
Мачовете на Родопа до края: Бенковски (Бяла) (д); Нафтекс (г)
Мачовете на Несебър до края: Хасково (д); Волов (г)

Крайни резултати от 24-ия кръг на Източната "Б" група:

СЛИВЕН - НЕСЕБЪР 3:1
0:1 Петър Колев (48), 1:1 Иван Стоянов (79), 2:1 Мирослав Миндев (81), 3:1 Стефан Киков (83)

КАЛИАКРА - РОДОПА 1:0
1:0 Иван Петков (29)

НАФТЕКС - БЕНКОВСКИ (Бяла) 0:0

ДУНАВ – СВЕТКАВИЦА 1:1
1:0 Росен Каптиев (22), 1:1 Здравко Петров (72)

ОФК МИНЬОР (Раднево) – СПАРТАК (Пд) 3:1
0:1 Николай Павлов (10), 1:1 Тодор Динчев (22), 2:1 Ангел Русев (23), 3:1 Григор Георгиев (78)

ВОЛОВ – МАРИЦА 1:0
1:0 Калоян Генчев (86)

ХАСКОВО – СВИЛЕНГРАД 2:1
1:0 Стефан Тошков (12-д), 1:1 Четин Садула (69), 2:1 Емил Николов (76)