Отборът на Атлетико (Мадрид) очаквано се класира за 1/8-финалите от турнира за Купата на краля.

В среща-реванш от 4-ия кръг на надпреварата столичани не успяха да победят скромния си гост Оспиталет, завършвайки наравно - 2:2. След категоричното 3:0 за "дюшекчиите" в първия мач, на каталунска земя обаче крайният победител от тази двойка бе предизвестен.

Попаденията за домакините на "Висенте Калдерон" днес бяха дело на Марио Манджукич, разписал се веднъж през първата, а и още един път през втората част на двубоя. Той бе точен в 19-ата и 74-ата минута на мача.

И двата гола за гостите също бяха вкарани от един състезател, в лицето на Рубен Алкарас. Съставът на каталунците по традиция бе изцяло попълнен от испански футболисти.

На 07.01.2015г. Атлетико се изправя срещу Реал (Мадрид) в най-интересният сблъсък от следващата фаза на надпреварата.