Далас Маверикс спечели историческа първа титла в Националната баскетболна асоциация. Тимът се наложи в мач №6 над Маями Хийт със 105:95 и затвори финалната серия с 4-2 победи. Успехът превръща Дирк Новицки в абсолютна легенда, след като през този сезон германецът буквално изнесе на гърба си Далас.

Така Далас си върнаха на Маями за загубената титла през 2006 година, когато също отстъпиха в шест мача.

Титлата е първа повечето играчи на Далас като Джейсън Тери, Дирк Новицки, Педжа Стоякович, Джейсън Кид, Шоун Мериън и Тайсън Чандлър.

Джейсън Тери бе най-резултатен за победителите с 27 точки, Дирк Новицки завърши с "дабъл-дабъл" от 21 точки и 11 борби. Германецът демонстрира трагична стрелба през първото полувреме, но през втората част на двубоя показа защо е една от най-големите звезди в НБА в момента.

Голямото трио на Маями - Леброн Джеймс, Крис Бош и Дуейн Уейд, се представи стабилно, но никой от тях не успя да впечатли. Джеймс записа 21 точки и 6 асистенции, Бош - 19 точки и 8 борби, а Уейд - 17 точки, 8 борби и 6 асистенции.

"Трябваше ни толкова много време, за да стигнем дотук. Чувството да си част от най-силния отбор в света е просто неописуемо", сподели Новицки след финала.