Отборът на Добруджа 07 оглави еднолично класирането в Суперлигата, след като спечели с 3:1 (25:21, 26:24, 22:25, 25:21) отложения си мач от 14-ти кръг срещу Нетохимик 2010 (Бургас) пред препълнените трибуни на местната зала Добротица.

Двата отбора предложиха много емоционален и изпълнен с обрати двубои. Първите два гейма бяха много оспорвани. Именно през втория гейм зрителите станаха свидетели на забележителен обрат. Тогава гостите от Бургас поведоха с 20:16, а след това дойде един подем у домакините, които се поздравиха в края на частта.

Третият гейм предложи истинска гонитба в точките, като гостите от Бургас постоянно повеждаха с по три точки, за да бъдат застигани (0:3 - 3:3 - 3:6 - 6:8 - 8:8 - 8:12 - 15:15 - 15:18 - 19:19 - 20:19 - 20:23). В крайна сметка бургазлии надделяха и намалиха изостването си след 25:22.

В последния четвърти гейм домакините от Добруджа показаха по-голяма съсредоточеност в решителните моменти и така затвориха частта при 25:21.

Впечатление с изявите си по терена направи Костадин Стайков от домакините. Той завърши с 24 точки.

Така кръг преди края на редовния сезон Добруджа 07 вече има 40 точки, с три пред Монтана (Монтана). Нефтохимик 2010 е на четвърто място с 34 точки.

В последния кръг на 8 март Добруджа 07 гостува в Монтана, а Нефтохимик 2010 - на ЦСКА (София).