Славия излезе начело във временното класиране на Държавното първенство по волейбол за жени, след като в среща от 14-ия кръг на редовния сезон взе ценна победа като гост на ЦСКА с 3:2 (14:25, 25:20, 22:25, 25:19, 15:10) гейма.

"Белите" водят като имат само едно поражение от началото на годината, а ЦСКА остана на второ място с две загуби.

През целия първи гейм домакините имаха сериозен аванс и го затвориха при разгромното 25:14. След това обаче волейболистките на бившия национален селекционер Мирослав Живков се окопитиха и поведоха с 16:15, след което се върнаха в мача с 25:20.

Двата отбора си размениха по още един гейм, а в тайбрека ЦСКА изтърва победата. "Червените" водеха с 6:3, 7:5 и 8:7, но след това Славия с блокада и начален удар успя да вземе мача.

Отличен мач за Славия изнесе едва 15-годишната Емилия Николова, която завърши с 19 точки. За ЦСКА Мария Каракашева е с 18 точки.