Днешните мачове от група „Н" на Шампионската лига бяха повече от интересни за футболния запалянко. Голямата изненада дойде от  студен Беларус, където местния БАТЕ (Борисов) постигна нов исторически успех, побеждавайки именития испански тим на Атлетик (Билбао) с 2:1. Трите точки бяха напълно заслужени за „тракторите", които буквално смачкаха намиращия се в криза иберийски опонент.

Развръзката на този двубой дойде още през първата част, когато паднаха и всички попадения. „Борисов Арена" изпадна в дива радост след само 19 минути игра, когато Денис Поляков бе най-съобразителен след ъглов удар и от непосредствена близост откри за своя тим. Натискът на домакините бе убийствен, като веднъж и гредата спаси Ирайзоз от втори гол.

Съдбата обаче му обърна гръб в 41-ата минута, когато Картнитский след щастлив рикошет успя да удвои преднината на местния първенец. Гостите се върнаха бързо в играта след хубав гол на Адуриц, но за повече момчетата на Ернесто Валверде нямаха сили.

Шахтьор (Донецк) изпусна по драматичен начин успех над португалския гранд Порто. „Миньорите" водеха до 90-ата минута с 2:0, ала два бързи гола на Джаксън Мартинес, попариха селекцията на Мирча Луческу. Срещата се игра на стадиона в град Лвов, тъй като ситуацията в Донецк продължава да бъде доста размирна.

Първото полувреме завърши без попадение, но публиката видя една изпусната дузпа. Тя бе свирена за гостите, ала Ясин Брахими не успя да преодолее украинския национал Андрий Пятов. Бразилските „перли" на Шахтьор се разиграха след почивката. Тогава паднаха и головете на Тейшейра и Адриано. В 90-ата минута настъпи и голямата драма. Реферът Джунейт Чакър отсъди втора дузпа за Порто, която този път бе реализирана от Мартинес. Буквално в следващата атака, колумбиецът наниза и втори гол, след като отблизо засече отличен пас на съотборник.

Така Порто остава на върха в група „Н" с актив от 4 точки. Втори е тимът на БАТЕ с 3, Шахтьор е на третата позиция с 2, а Атлетик (Билбао) има само един пункт.

ГРУПА „Н"-РЕЗУЛТАТИ

БАТЕ (БОРИСОВ)-АТЛЕТИК (БИЛБАО) 2:1

1:0 Поляков (19'), 2:0 Карнитский (41'), 2:1 Адуриц (45')

ШАХТЬОР (ДОНЕЦК)-ПОРТО 2:2

1:0 Тейшейра (52'), 2:0 Луис Адриано (85'), 2:1 Мартинес-дузпа (90'), 2:2 Мартинес (90+2')