Черно море записа победа с 2:0 над Волов в първата си контрола от лятната подготовка. Проверката се игра на стадион „Тича” пред 600 зрители, сред които и героят от САЩ’94 Трифон Иванов.

Треньорът на „моряците” Никола Спасов даде шанс за изява на всичките си здрави футболисти, както и на каращите проби в тима. Сърбинът Божко Джурович влезе на почивката, но не впечатли с изявите си и дори бе сменен 15-ина минути преди края на проверката. Той дойде от Раднични (Ниш), но най-вероятно още в близките дни ще си събере багажа от „Тича”.

Възпитаниците на Никола Спасов през цялото време владееха инициативата и логично стигнаха до победата. За „моряците” се разписаха Георги Илиев и Теодор Атанасов.

В 33-ата минута Кривия центрира към дошлият от ЦСКА халф, който със силен удар откри – 1:0. През второто полувреме домакините отново бяха по-добри. Отборът на Волов не успя да създаде чисти голови положения пред вратата на Черно море.

В 79-ата минута младокът Теодор Атанасов се възползва от центриране и с глава оформи крайното 2:0. В мача участие взе и молдовският страж Евгений Хмарук, който преди време защитаваше и цветовете на ЦСКА.

ЧЕРНО МОРЕ – ВОЛОВ 2:0

1:0 Г. Илиев (33), 2:0 Т. Атанасов (79)

ЧЕРНО МОРЕ:
Хмарук, Ал. Александров, Бачев, Петков, П. Костадинов, Домакинов, Р. Андре, Г. Илиев, Алекс, Юруков, Манолов (Илчев, Ст. Стоянов, Лазаров, Д. Георгиев, Джурович, Вл. Костадинов, Дяков, Филипов, Лостовски, Андонов)