Седмица, след като „братовчедите" от Интер претърпяха огромен срам на „Сан Сиро", Милан също записа една от кошмарните си загуби в своята история. Беззъбите „росонери" бяха разбити с 0:4 от фантастичната селекция на Наполи, като с повечко късмет гостите можеше да достигнат и до още по-изразителен успех. Фиаското изнерви до краен преде тифозите от „Курва Суд", които напуснаха преждевременно своите места. Поражението поставя под сериозна въпросителна и бъдещето на старши-треньора Синиша Михайлович.

Отличен мач за Наполи изигра Лоренцо Инсине, който на два пъти матира Диего Лопес. Радост имаше и за голмайстора Алан, а пък младият бранител на Милан-Ели си отбеляза нелеп автогол. Публиката на домакините сътвори нещо рядко срещано, аплодирайки бурно изявите на съперниковите звезди Инсине и Гонзало Игуаин.

Дербито за „росонерите" тръгна много зле, след като Алан ги наказа още в 13-ата минута. Сапата сбърка при изнасянето на топката, което даде възможност за добра атака на Наполи. Инсине „уважи" с отличен пас включването на халфа, който сам срещу вратаря елегантно откри за 0:1.

Вместо да променят начина си на игра, играчите на Милан бяха наказани отново веднага след почивката. Перфектно двойно подаване между Игуаин и Инсине разсече отбраната на „червено-черните" и за последния бе детска игра да удвои преднината на „партенопеите".

Инсине продължи с рецитала си и в 67-ата минута, когато изпълни перфектен пряк свободен удар, оставил без никакви шансове Диего Лопес.

Връх в безпомощността на Милан бе автоголът на Родриго Ели, който наказа собствения си отбор в 77-ата минута.

Фиорентина вече е едноличен лидер в Серия „А", след като хората на Пауло Соуса спечелиха с класическото 3:0 над Аталанта. Нов силен мач изигра словенската звезда Йосип Иличич, който бе точен от дузпа. Другите две попадения пък бяха дело на Валеро и Верду. Гостите играха цял мач с човек по-малко, тъй като Палета бе изгонен още в петата минута.

МИЛАН-НАПОЛИ 0:4

0:1 Алан (13'), 0:2 Инсине (46'), 0:3 Инсине (66'), 0:4 Ели-автогол (77')

ФИОРЕНТИНА-АТАЛАНТА 3:0

1:0 Иличич-дузпа (6'), 2:0 Валеро (34'), 3:0 Верду (90')