Отборът на Интер продължава с противоречивите си игри. „Нерадзурите" допуснаха още една грешна стъпка в борбата им за Топ 3, след като извъртяха 3:3 като гост на най-слабия тим в Серия „А"-Верона. Хората на Роберто Манчини тръгнаха ударно и в 8-ата минута поведоха чрез гол на Мурильо. Последва истински крах в представянето на миланския гранд, който до 61-ата минута допусна цели три попадение в собствената си врата, всичките от статични положения. Гостите все пак запазиха малка част от своето реноме, след като до края намериха сили да изравнят. В основата на всичко бе резервата Иван Перишич, който първо асистира на Икарди за 2:3, а след това лично той преодоля Голини за крайното 3:3.

Равенството оставя Интер на четвърто място в таблицата, което е отлична новина за неговите преследвачи от Рома и Милан. Верона пък твърдо е на последното място, ала с играта си възпитаниците на Луиджи Делнери  отново доказаха, че ще се борят докрай за оставането си в елита.

Срещата започна по отличен начин за „нерадзурите", които още в 8-ата минута успяха да поведат в резултата. Голмайсторът бе изненадващ - колумбиецът Мурильо, който се оказа най-съобразителен при един ъглов удар за своя тим. Усмивките на гостите обаче бързо изчезнаха, тъй като до 16-ата минута домакините сътвориха пълен обрат. Веронци върнаха жеста на своите колеги и изравниха след подобен гол като този на техните опоненти. Еландер надскочи всички след центриране от корнер и с глава не остави никакви шансове на Самир Ханданович. Отново статично положение бе в основата и на пълния обрат. Мароне  изсипа топката при един непряк свободен изстрел. Защитата на Интер отново си нямаше никаква яснота от термина позициониране и за Писано остана най-лесното, бележейки за 2:1.

Луда радост обзе „Марк'Антонио Бентегоди" в 57-ата минута, когато Йонита сякаш подсигури трите точки за последния в Серия „А". Лука Мароне пак впечатли с фантастично центриране и този път се превърна в асистент на Йонита, който демонстрира класа и разстреля Ханданович.

Драмата обаче тепърва бе на път да настъпи. Въпреки ужасяващия развой на срещата, Интер моментално върна едно попадение чрез Мауро Икарди. Адмирации за този гол обаче трябва да получи резервата Иван Перишич, който с прострелен пас просто задължи аржентинеца да накаже Голини. Крайното 3:3 бе оформено именно от въпросния хърватин, който този път се оказа непокрит на далечната греда и с известна доза трудност пробута топката зад голлинията.

До края двата тима имаха по един изключителен шанс да се доберат и до краен успех. Домакините удариха греда, докато Мауро Икарди пък не бе достатъчно акуратен.

ВЕРОНА-ИНТЕР 3:3

0:1 Мурильо (8'), 1:1 Еландер (13'), 2:1 Писано (16'), 3:1 Йонита (57'), 3:2 Икарди  (61'), 3:3 Паласио (78')

СТАДИОН: „Марк' Антони Бентегоди"

СЪДИЯ: Паоло Джакомели

ВЕРОНА: Голини, Албертаци, Еландер, Морас, Писано, Фарес, Мароне, Йонита, Вжолек, Тони, Пацини (резерви: Копола, Бианкети, Самир, Емануелсон, Фурман, Джилберто, Гомес, Греко, Янкович, Марконе, Ромуло)

ИНТЕР: Ханданович, Нагатомо, Мурильо, Жезус, Телес, Брозович, Мело, Кондогбия, Едер, Икарди, Паласио (резерви: Берни, Карисо, Биабиани, Корея, Гнокури, Ляич, Манай, Медел, Пеишич, Попа, Сантон)