Саутхемптън и Тотнъм завършиха наравно 2:2 в мач от 34-ия кръг на Висшата лига. По този начин и двата тима ще трябва да решават битката помежду си за класиране в евротурнирите

Успехът за един от двата тима щеше да запази шансовете им за класиране дори сред Топ 4. Ремито обаче определено не им направи добра услуга.

Грациано Пеле откри за „светците" в 29-ата минута, след като бранител на гостите се подхлъзна и загуби топката пред собствения си пеналт, таранът влезе мощно, пребори се с друг защитник и търкулна топката покрай вратаря.

В самия край на полувреме обаче Ламела съумя да изравни след центриране отдясно, но имаше и голяма доза късмет, тъй като топката на практика се удари в него и влезе във вратата.

В 65-ата пак Пеле даде аванс на Саутхемптън, засичайки с глава високо центриране.

Само 5 минути по-късно обаче Насер Шадли успя да преодолее Дейвис с шут отблизо.