Челси и Ливърпул завършиха епичната си битка в полуфиналите на Купата на лигата. Крайни победители станаха „сините", които се класирана на финала. До развоя се стигна след като възпитаниците на Жозе Моуриньо надвиха „мърсисайдци" с 1:0 в продълженията.

В редовното време двата отбора не можаха да си вкарат, а както е известно в първия мач завършиха 1:1. Според регламента на турнира, правилото за гол на чужд терен не важи и какъвто и да е равен резултат в редовното време, гарантираше продължения.

Срещата започна равностойно. В 11-ата минута главният съдия вбеси доста Ливърпул като не отсъди абсолютно нищо при много груба игра на Диего Коща. Натурализираният испанец стъпи върху крака на Емре Джан, но не последва санкция. Малко по-късно и Жозе Моуриньо остана извън кожата си заради пасивността на рефера Майкъл Оливър при нарушение на Шкъртел срещу Диего Коща.

До края на полувремето по-опасните положения бяха на страната на Челси, но лондончани така и не успяваха да стигнат до гол.

През втората част двата отбора упорито търсеха гола, но все се разминаваха с него. В 60-ата минута Еден Азар набра скорост и от удобна позиция стреля покрай вратата. Шест минути по-късно Миньоне се намеси при силен удар на Диего Коща. В 67-ата минута Хендерсън игра с ръка, но не получи жълт картон, с което вбеси сериозно Жозе Моуриньо. Три минути по-късно в игра се появи Марио Балотели, който влезе на мястото на Лазар Маркович.

След като редовното време завърши при 0:0 се стигна до продължения. В първите 15 минути Челси бързо поведе. Вилиян центрира центрира от фаул към наказателното поле, където Бранислав Иванович засече с глава за 1:0.

През второто продължение Марио Балотели направи непростим пропуск, след като от изгодно положение стреля покрай вратата.

Челси - Ливърпул 1:0

Бранислав Иванович (94)

Челси: Тибо Куртоа, Бранислав Иванович, Курт Зума, Джон Тери, Филипе Луис (78 - Сезар Аспиликуета ), Сеск Фабрегас (50 - Рамирес), Неманя Матич, Вилиян (119 - Дидие Дрогба), Оскар, Еден Азар, Диего Коста

Ливърпул: Симон Миньоле, Емре Джан, Мартин Шкъртел, Мамаду Сако (57 - Глен Джонсън), Лазар Маркович (70 - Марио Балотели), Лукас, Джордан Хендерсън, Алберто Морено (106 - Рики Ламбърт), Стивън Джерард, Рахийм Стърлинг, Филипе Коутиньо