Байерн започна по изключително изненадващ и горчив за милионите си фенове начин футболната 2015 година в Бундеслигата. В първия мач за новата година, баваците бяха направо разгромени с 4:1 като гости на Вофлсбург.

Така чак в 18-ия кръг отборът на пеп Гуардиола допусна първата си загуба за сезона. Друг любопитен факт - само е този първи мач за 2015-та, Байерн допусна точно толкова голове, колкото беше допуснат през целия първи полусезон - 4! Като се има предвид, че Волфсбург вкара 1 попадение на Байерн и през есента, то излиза така, че поне досега „вълците" са вкарали повече голове на мюнхенци, отколкото цялата останала Бундеслига!

Волфсбург действаше изключително хитро у дома, като домакините приеха играта в своето поле и действаха на контраатаки, което им донесе успех.

Всичко започна повече от призкано за домакините, които поведоха още в 4-ата минута. Топката бе отнета от Алаба в пеналта на Волфсбург и стигна до Перишич отдясно. Той изведе Де Бройне, а белгиецът не се полакоми и продължи към останалия сам срещу Нойер Бас Дост, който не сбърка - 1:0.

В самия край на първата част Волфсбург и Дост нанесоха и втория си удар. След центриране от фаул, отбраната на гостите не изби добре топката, тя попадна у холандеца на границата на пеналта. Той не се подвоуми, а веднага я изстреля и с помощна и на гредата, тя влетя в мрежата за 2:0.

Резултатът стана класически още в 53-ата минута. Тогава бързият Де Бройне получи невероятен извеждащ пас още докато бе в своята половина, надбяга централното защитно дуо на баварците и без проблем преодоля Нойер за 3:0.

Само 120 секунди след това обаче Байерн намали. Хуан Бернат бе изведен отляво, но бранител на Волфсбург успя да блокира първия му удар. Топката обаче пак се върна у Бернат,  който този път преодоля Беналио.

Това обаче не притесни особено Волфсбург, които си върнаха аванса от три гола четвърт час преди края.

Четвъртият гол приличаше много на втория - дълъг извеждащ пас към бързият Де Бройне, който си поигра на котка с мишка с Данте, който го финтира майсторски и с безпощаден шут закова четвъртия пирон в ковчега на Байерн!

Така Волфсбург остава втори и съкрати аванса на лидера Байерн вече е 8 точки.

Волфсбург - Байерн  4:1