България отпадна от Световната лига. В решителен мач за класиране, нашите загубиха с 2:3 от Бразилия. Треньорът на гостите започна само с 2 титуляри в отбора си Мурильо и Висото. "Селесао" спечели първия гейм без особени затруднения.

Започнахме силно втория и поведохме с 8:4, но след това гостите ни направиха 10 поредни точки срещу само 1 наша. В крайна сметка обаче нашите показаха устойчивост и спечелиха гейма с 26:24.

Третият гейм започна също като втория и се разви по много подобен начин. Това отново бе в наша полза и поведохме с 2:1.  Именно в четвъртия гейм обаче се сринахме и го загубихме с 22:25. В тайбрека бразилците, които не играха за нищо, имаха повече сили и спечелиха с 15:12. Така вместо България, като втори най-добър отбор на финалите в Аржентина отива Сърбия.

БЪЛГАРИЯ - БРАЗИЛИЯ 2:3 (21:25, 26:24, 31:29, 22:25, 12:15)

България: Андрей Жеков, Владимир Николов, Матей Казийски, Тодор Алексиев, Николай Николов, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро
Старши-треньор: Силвано Пранди

Бразилия: Марлон Яред, Леандро Висото, Жиба, Мурильо Ендрес, Лукас Сааткамп, Сидао - Марио Жуниор-либеро
Старши-треньор: Бернардо Резенде

Тайбрек

2:0 за България. Страхотен сервис на Жеков ни носи втора точка. 2:2. Бразилия бързо изравни. Отново повеждаме с 4:3. Бразилия поведе с 5:6. Невероятен сервис на Братоев и 7:7! При 7:8 за гостите отборите разменят полетата.

8:10 за Бразилия. Нещата отиват към загуба. 8:12. Нещата сякаш вече са ясни. Невероятен късмет при сервиса на Жеков и 10:12!11:13. Сега Казийски на сервиса трябва да поеме голям риск! 11:14, все пак вземаме и 12-а точка. 12:15 КРАЕН РЕЗУЛТАТ. Отпадаме от Световната лига.

Четвърти гейм

4:2 за България. Започваме добре. Първото техническо прекъсване идва при 8:5 за нашите! Запазваме преднината си, но тя е вече само 1 точка - 11:10. Геймът стана много оспорван - 15:16 за бразилците преди второто техническо прекъсване. 18:20 Инфарктни минути в мача! При 19:21 реферът даде жълти картони и на двамата треньори!! Резулатът става 20:22. Изравняваме! 22:22! Сега е шансът ни да вземем мача! В крайна сметка 22:25 и гейм за Бразилия.

Трети гейм

Отново започваме отлично и повеждаме с 6:3! Повторение на втория гейм дотук! Първо техническо прекъсване при 8:5. 16:12 за България! Отличен втори гейм досега за нашите. Този път не допуснахме спад като във втория гейм. Сега остава само да завършим започнатото. 18:13! Бразилците май гледат да си тръгнат колкото се може по-бързо обратно за Рио. 19:18 Няколко поредни грешки на нашите върнаха надеждите на бразилците. 22:22. Неприятно развитие. А геймът изглеждаше почти спечелен при 19:13.

27:27. Измъкнахме се, след като гостите имаха гейм-бол. 31:29!! Гейм за България!! Повеждаме с 2:1.

Втори гейм

Отлично начало за нашите и повеждаме с 6:3! Първото техническо прекъсване идва при резултат 8:4 за играчите на Пранди! Бразилците обаче бързо се окопитиха и ни изравниха на бърза ръка - 9:9. 9:12, нашите изпускат мача. Слаба игра на звездата Казийски, който е титуляр, въпреки че е с ангина!. 9:14. Бразилците направиха 10 точки след първото техническо прекъсване. Нашите са тотално неориентирани! 11:16 за гостите преди второто техническо прекъсване.

Нашите съкратиха аванса на бразилците - 15:18. Чудесен сервис на Вальо Братоев и скъсяваме преднината на гостите 19:21. Геймът се завързва - 22:23. Трябват ни "само" 3 точки, за да изравним резултата в геймовете. 24:24! Бразилците показаха някои неподозирани досега слабости. 26:24! Гейм за България! изравняваме резултата - 1:1!

Първи гейм

Равностойно начало на мача и 3:3. Бразилия излезе само с двама титуляри в състава си - Висото и Мурильо. Първото техническо прекъсване идва при резултат 7:8 за гостите от Бразилия.

Невероятен техничен сервис на Казийски и 11:11. Изравняваме! Бразилците обаче отново вземат преднина и ни повеждат с две точки на второто техническо прекъсване - 14:16. След него нещата остават същите - 18:20. 20:23 за Бразилия. Владо Николов напуска и влиза Цветан Соколов. 21:25 Гейм за Бразилия! Нещата тръгват на зле за нашите!