Доминацията на Байерн продължава! Мюнхенци постигнаха 12-ти шампионатен успех, печелейки баварското дерби с Аугсбург. Селекцията на Пеп Гуардиола триумфира при гостуването си с 0:4, като по този начин увеличи преднината си на първото място. Всичко в този двубой бе решено през втората част, когато паднаха и всички попадения. Две от тях бяха дело на Ариен Робен, а по един гол добавиха Роберт Левандовски и Мехди Бенатия.

Въпреки поражението, отборът на Аугсбург продължава с достойното си представяне в шампионата, бидейки на третата позиция с 24 точки. Байерн пък е единственият тим в първенството, който все още не познава вкуса на загубата.

Аугсбург бе един от  малкото отбори, които бяха на някакво по-приемливо изоставане от селекцията на Пеп Гуардиола. Домакините още помнеха последната си битка с мюнехци  на „СГЛ Арена", когато Франк Рибери и компания бяха поставени на колене. Маркус Вайнцайрел правеше две промени в своя състав. Младата звезда Доминик Кор оставаше на резервната скамейка, а мястото му бе заето от Фьолнер. Контузеният Калсен-Бракер щеше да бъде заменен от корейският национал Хо Хонг.

Нялколко дни след успеха над ЦСКА в ШЛ, първенците излизаха с доста променен състав. Томас Мюлер и Марио Гьотце получаваха почивка, а намиращият се в страхотна форма Себастиан Роде, отново попадаше сред стартовите 11. Атаката на Байерн бе предвождана от Роберт Левандовски, който щеше да бъде подкрепен активно от Ариен Робен и Франк Рибери.

Баварското дерби на „СГЛ" арена започна с лека инициатива от страна на гостите. Байерн овладя центъра на терена, а малко след това дойде време и за първите удари по посока вражеската врата. Първо Швайнщайгер бе неточен с глава, а пък Ариен Робен не сполучи с двата си изстрела от далечна дистанция.

Добро впечатление  с играта си правеше Хуан Бернат, който бе доста нестандартен с изявите си като краен бранител. Неприятност и за 22-мата бе състоянието на терена, който бе доста мек.

Аугсбург търсеше грешката на опонента , тя бе на път да се случи  в 19-ата минута. Отново на висота обаче бе Маниел Нойер, който хладнокръво се справи с една спорно върната към него топка. Тобиас Вернер пък се опитваше да сюрпризира световния шампион с няколко тежки удара.

Мюнхенци бяха леко разколебани от сериозната съпротива на Аугсбург. Гостите трудно стигаха до чисто голово положение, а най-опасното положение преди почивката бе пред Ариен Робен. Холандецът в типичния си стил навлезе в наказателното поле, след което отправи тежък изстрел. Той обаче бе спасен с вещина от ветерана Алекс Манингер.

Байерн вдигна сериозно оборотите след почивката. Още в 52-ата минута те можеха да поведат, но Франк Рибери направи непростим пропуск, оставайки сам срещу вратаря на Аугсбург. Шампионите все пак дочакаха своя шанс в 57-ата минута, когато резултатът най-сетне бе открит. Франк Рибери центрира от пряк свободен удар, Мехди Бенатия се оказа най-съобразителен в купа от играчи и с глава реализира за 0:1.

И докато домакините  все още разсъждаваха върху допуснатият гол, попаденията в мрежата на Манингер станаха с един повече. Ариен Робен блесна с марково изпълнение. „Стъкленият булдозер" успокои топката на границата на наказателното поле, след което с премерен изстрел в далечния ъгъл направи 0:2.

Вихрушката от попадения продължаваше! Ред бе на Роберт Левандовски, който се разписа с далечен удар по земя в 68-ата минута. Полякът не остави никакви шансове на Манингер, пласирайки коженото кълбо максимално близо в долния му десен ъгъл. 120-секунди по-късно, резултатът вече бе 0:4,  а „виновник" за това стана Ариен Робен. Холандецът отново се разходи из отбраната на Аугсбург и с елегантен шут реализира втория си гол.

До края не се случи нищо интересно и така Байерн се поздрави с 12-ия си успех от началото на сезона. В следващия кръг, мюнхенци домакинстват на Фрайбург, а Аугсбург има визита на Хановер 96.

АУГСБУРГ-БАЙЕРН (МЮНХЕН) 0:4

0:1 Бенатия (58'), 0:2 Робен (59'), 0:3 Левандовски (68'), 0:4 Робен (71')

СТАДИОН: „СГЛ Арена"

СЪДИЯ: Тобиас Щилер

АУГСБУРГ: Манингер, Верхаег, Клаван, Баба, Байер, Бобадиля, Фьолнер, Алтинтоп, Вернер, Джурджич. Хо Хонг (резерви:Гелиос, Есвайн, Де Йонг, Кор, Томи, Мьолдерс)

БАЙЕРН: Нойер, Рафиня, Бенатия, Боатенг, Бернат, Роде, Алонсо, Швайнщайгер, Робен, Левандовски, Рибери (резерви: Цингерле, Данте, Шакири, Мюлер, Гьотце, Вайзер, Хойберг)