Заедно с шампионите на отделните страни, в близките дни ще бъдат определени и всички носители на купи.
Победителите в турнирите за националните купи придобиват в право на участие в Лига Европа 2014-15. Когато победителя е участник в Шампионската лига, неговото място се заема от финалиста. В последните 2 години първите 7 федерации получават директна квота за групита на Лига Европа.
Ето пълният списък на финалите сезон 2013-14. В скоби е посочено класирането на съответния отбор в националното първенство.
Пълен списък на всички участници в Евротурните през сезон 2014-15.
Отбори направили дубъл(13): Байерн Мюнхен (Гер), Бенфика Лисабон (Пор), АаБ Олборг (Дан), АПОЕЛ Никозия (Кип), ФК Залцбург (Авт), Спарта Прага (Чех), Лудогорец Разград (Бъл), Динамо Тбилиси (Гру), Жалгирис Вилнюс (Лит), Работнички Скопие (Мкд), Валета (Млт), Дъ Ню Сейнтс (Уел), Левадия Талин (Ест), Линкълн Ред Импс (Гиб).
Федерация | дата | Победител | рез. | Финалист | дзп | |
Испания | 16.04 | Реал Мадрид (2.) | 2-1 | Барселона (2.) | ||
Англия | 17.05 | Арсенал (4.) | 3-2 | Хъл Сити (16.) | пр. | |
Германия | 17.05 | Байерн Мюнхен (1.) | 2-0 | Борусия Дортмунд (2.) | пр. | |
Италия | 03.05 | Наполи (3.) | 3-1 | Фиорентина | ||
Португалия | 18.05 | Бенфика Лисабон (1.) | 1-0 | Рио Аве (11.) | ||
Франция | 03.05 | Ен Аван Гинкамп (16.) | 2-0 | Стад Рен (12.) | ||
Украйна | 15.05 | Динамо Киев (4.) | 2-1 | Шахтьор Донецк (1.) | ||
Русия | 08.05 | ФК Ростов (7.) | 0-0 | ФК Краснодар (5.) | 0-0 | 6-5 |
Холандия | 20.04 | ПЕК Зволе (11.) | 5-1 | Аякс Амстердам (1.) | ||
Турция | 07.05 | Галатасарай (2.) | 1-0 | Ескишехирспор | ||
Белгия | 22.03 | Локерен (5.) | 1-0 | Зулте Варегем (4.) | ||
Гърция | 26.04 | Панатинайкос (4.) | 4-1 | ПАОК Солун (2.) | ||
Швейцария | 21.04 | ФК Цюрих (5.) | 2-0 | ФК Базел (1.) | прод. | |
Кипър | 21.05 | АПОЕЛ Никозия (1.) | 2-0 | Ермис Aрадипу (4.) | ||
Дания | 15.05 | АаБ Олборг (1.) | 4-2 | ФК Кобенхавн (2.) | ||
Австрия | 18.05 | ФК Залцбург (1.) | 4-2 | Санкт Пьолтен (II 3.) | ||
Чехия | 17.05 | Спарта Прага (1.) | 1-1 | Виктория Пилзен (2.) | пр. | 8-7 |
Румъния | 23.05 | Астра Гюргю (2.) | 0-0 | Стяуа Букурещ (1.) | прод. | 4-2 |
Израел | 07.05 | Апоел Кирият Шмона (3.) | 1-0 | Макаби Нетания Див.II | прод. | |
Беларус | 03.05 | Шахтьор Солигорск (2.) | 1-0 | Неман Гродно (4.) | ||
Полша | 02.05 | Завиша Бидгошч (8.) | 0-0 | Заглебие Любин (16.) | прод. | 6-5 |
Хърватия | 07.05 | Динамо Загреб (1.) | 0-1 | НК Риека (2.) | ||
14.05 | НК Риека (2.) | 2-0 | Динамо Загреб (1.) | |||
Швеция | 18.05 | ИФ Елфсборг (6.) | 1-0 | Хелзингборг ИФ (5.) | ||
Шотландия | 17.05 | Сейнт Джонстън (6.) | 2-0 | Дънди Юнайтед (4.) | ||
Сърбия | 07.05 | Войводина Нови Сад (4.) | 2-0 | ФК Ягодина (3.) | ||
Словакия | 01.05 | МФК Кошице (5.) | 2-1 | Слован Братислава (1.) | ||
Норвегия | 24.11 | Мьолде (6.) | 4-2 | Розенборг Трондхейм (2.) | ||
България | 15.05 | Лудогорец Разград (1.) | 1-0 | Ботев Пловдив (4.) | ||
Унгария | 25.05 | Уйпещ ТЕ (13.) | 1-1 | Диошгьор Мишколц (5.) | прод. | 4-3 |
Словения | 21.05 | Нова Горица (4.) | 2-0 | НК Марибор (1.) | ||
Грузия | 21.05 | Динамо Тбилиси (1.) | 2-1 | Чихура Сачхере (3.) | ||
Азербайджан | 28.05 | Нефтчи Баку (4.) | 1-1 | Габла ФК (3.) | прод. | 3-2 |
Финландия | 28.09 | РОПС Рованиеми (11.) | 2-1 | КуПС Куопио (7.) | ||
Босна Херцеговина | 07.05 | Челик Зеница (7.) | 0-2 | ФК Сараево (3.) | ||
23.05 | ФК Сараево (3.) | 3-1 | Челик Зеница (7.) | |||
Молдова | 25.05 | Зимбру Кишинев (4.) | 3-1 | Шериф Тираспол (1.) | ||
Ирландия | 03.11 | Слайго Роувърс (3.) | 3-2 | Дрогида Юнайтед (8.) | ||
Литва | 17.05 | Жалгирис Вилнюс (1.) | 2-1 | Банга Гаргздай (6.) | ||
Казахстан | 10.11 | Шахтьор Караганда (5.) | 1-0 | Тараз (10.) | ||
Латвия | 21.05 | ФК Йелгава (8.) | 0-0 | Сконто Рига (2.) | 0-0 | 5-3 |
Исландия | 17.08 | Фрам Рейкявик (10.) | 1-1 | Стярнан (3.) | прод. | 3-1 |
Черна гора | 21.05 | Ловчен Цетинье (2.) | 1-0 | Младост Подгорица (9.) | ||
Македония | 07.05 | Работнички Скопие (1.) | 2-0 | Металург Скопие | ||
Албания | 17.05 | Флямуртари Вльора (6.) | 1-0 | ФК Кукеши (2.) | ||
Малта | 01.05 | Валета ФК (1.) | 1-0 | Слиема Уондърс (5.) | ||
Лихтенщайн | 01.05 | ФК Вадуц II (1.) | 6-0 | УСВ Ешен/Маурен (IV) | ||
Люксембург | 23.05 | Диферданж 03 (3.) | 2-0 | Ф91 Дюделанж (1.) | ||
Северна Ирландия | 03.05 | Гленавон (6.) | 3-1 | Балимена Юнайтед (7.) | прод. | |
Уелс | 03.05 | Дъ Ню Сейнс (1.) | 3-2 | Аберистуит Таун (7.) | ||
Естония | 17.05 | Левадия Таун (1.) | 4-0 | Сантос Тарту III (-.) | ||
Армения | 07.05 | Пиуник Ереван (6.) | 2-1 | Гандасар Капан (5.) | ||
Фарьое | 24.08 | Викингур (6.) | 2-0 | ЕБ Стреймур (5.) | ||
Сан Марино | 28.04 | Либертас (9.) | 2-0 | Фаетано (7.) | ||
Андора | 25.05 | Сант Хулия (3.) | 2-1 | ФК Лузитанос (4.) | ||
Гибралтар | 10.05 | Линкон Ред Импс (1.) | 1-0 | Колидж Еуропа (4.) |