Емил Велев постигна своята първа победа като старши-треньор на Хасково. Новаците в „А" група постигнаха класически успех в домакинството си срещу Банско, с който направиха огромна крачка към четвъртфиналите за Купата на България.

Двубоят се проведе пред обидно малко публика, като около 150 човека решиха да подкрепят своите любимци, които пък ги зарадваха с изразителен успех. Начало на спектакъла положи Атанас Чепилов, който реализира още в 9-ата минута. Попадението бе доста красиво, след като стана факт с красив прехвърлящ удар.

Четири минути след това, Алексиев посрещна една центрирана топка и я засече във вратата на Банско за 2:0. Класиката бе оформена половин час преди края, когато Джихат Кямил се реабилитира за пропуска си по-рано и майсторски направи 3:0.

В друга осминафинална среща, русенският Дунав капитулира в 90-ата минута и допусна равенство при гостуването си на Локо (Горна Оряховица) 1:1. Представителите на „В" група поведоха в 45-ата минута след уникален гол със задна ножица на Георги Чакъров, но миг невнимание в края, лиши момчетата на Великов от престижен успех. Спасителният гол за домакините, малко щастливо, реализира Мицаков. Крайно интересният реванш ще бъде в средата на месец декември.

ХАСКОВО-БАНСКО 3:0 (Развой на срещата по минути)

ЛОКО (ГО)-ДУНАВ (РУСЕ) 1:1 (Развой на срещата по минути)