Димитър Бербатов вкара супер гол със странична ножица, а Манчестър Юнайтед победи с 3:0 Уест Хем в третия кръг на Премиършип.

Миг магия от страна на българина му спечели овации на крака от феновете на "Олд Трафорд", а Уейн Руни и Луиш Нани се разписаха за първи път от месеци насам.

Юнайтед откри в 33-ата минута, когато Райън Гигс бе съборен в пенала, а Уейн Руни бе точен от бялата точка. Звездата на "червените дяволи" вкара първия си гол от 6 месеца насам и общо 14 мача, в които не бе поразявал вратата на съперника.

Бербатов и Нани изпуснаха добри възможности за гол, като особено фрапантен бе този на португалеца, който не успя от няколко метра. През втората част отново 18-кратните шампиони бяха господари на терена, а Луиш Нани се разписа след самостоятелна акция и силен  шут с левия крак.

В 69-ата минута дойде и часът на Бербатов. Центриране от десния фланг стигна до българина, а тойс ефектна странична ножица препарира "героя" за Англия от Мондиала в ЮАР Робърт Грийн. Митко получи жълт картон, защото в радостта си след гола свали фланелката.

Малко по-късно Бербо бе заменен и обра овациите на публиката, а до края на мача Юнайтед спести сили за следващите важни мачове. Тимът от "Олд Трафорд" събра 7 точки след три кръга.

Манчестър Юнайтед: Ван дер Сар, Рафаел, Видич, Еванс, Евра, Флетчър, Скоулс, Валенсия, Нани, Бербатов, Руни;

Уест Хем: Грийн, Фубер, Габидон, Ъпсън, Илунга, Нобъл, Паркър, Барера, Дайър, Коул, Пикион.