Лацио загуби от Емполи с 0:1 в мач от 14-ия кръг на Серия „А". Единственото попадение заби Лоренцо Тонели още в 5-ата минута. Леандро Паредес центрира от корнер, централният защитник беше оставен непокрит в пеналта и с глава прониза стража на гостите Федерико Маркети за 1:0.

Съдията пък отмени две попадения на Мирослав Клозе след почивката. Много силен мач за домакините пък изигра вратарят Лукаш Скорупски, който буквално отчая римляните.

В 65-ата минута беше най-спортната ситуация момент в мача. След центриране от корнер резервата Клозе успя да засече топката, но до нея стигна и вратарят. Той успя да улови, но ветеранът го изби от ръцете му и вкара. Съдийската бригада обаче отсъди нарушение срещу Скорупски.

В класирането Емполи се изкачи на 12-о място с 18 точки, Лацио е 10-и с 19 т.