Валенсия най-после успя да победи. „Прилепите" се наложиха над Еспаньол с 2:1 на „Местая". Тимът на Гари Невил изоставаше в резултата, но направи пълен обрат. Така младият специалист записа първа победа в първенството в десетия си мач. През второто полувреме Оскар Дуарте засече с глава центриране на Бургуй от корнер и даде аванс на гостите.

В 71-ата минута Жоао Кансело проби по фланга и центрира, Негредо стреля и топката попадна в долния ъгъл след рикошет за 1:1 в 71-ата минута.

Голът окрили домакините и само 5 минути по-късно Софиан Фегули копна отлично от аутлинията за Денис Черишев, който с летящ плонж направи обрата пълен за 2:1 с първия си гол за Валенсия след пристигането от Реал Мадрид.

След 24 кръга Валенсия е 11-и с 28 точки, а Еспаньол е 17-и с 22.