Голямото дерби между Ливърпул и Арсенал завърши без победител. Грандовете изиграха прекрасен двубой на „Анфийлд", който завърши при зрелищното равенство 3:3.  Битката между двата гранда бе белязана от множество обрати и красиви попадения.

Всичко започна с ранно попадение на бразилеца Роберто Фирмино, което даде криле на домакините. Последва бързо изравняване на Арсенал чрез Рамзи, за да се стигне до феноменалното попадение на Фирмино за 2:1 в 19- ата минута. Оттук насетне славата принадлежеше  за Оливие Жиру, който с головете си в 24-а и 54-а минути сътвори пълния обрат. Арсенал вече предвкусваше скъпоценните три точки, които обаче им бяха отнети чрез късното попадение на Джо Алън.

Така хората на Арсен Венгер продължават да са лидери във Висшата лига, но вече с равен брой точки с преследвачите от Лестър. Столичани са първи заради победата си в директния двубой срещу "лисиците".  Ливърпул пък остава на деветата позиция с 3:1 пункта.

Лудият мач на „Анфийлд" стартира по един доста скучен начин. Малко след първия съдийски сигнал на Майк Джоунс, домакините поискаха дузпа за нарушение срещу Адам Лалана. Такава обаче не бе зачетена. Така се стигна до 9-ата минута, когато феновете на „червените" имаха повод за радост.

Емре Джан сътвори отличен пробив, който завърши със силен диагонален шут. Петър Чех бе затруднен максимално и изби с мъки коженото кълбо. За негово нещастие, на точното място за добавка бе застанал Роберто Фирмино, който майсторски отбеляза за 1:0.

Арсенал съумя да изравни резултата още при първата си сносна атака в дербито. Това се случи в 14-ата минута, когато Джоел Кембъл пусна хитър пас в коридор към Аарън Рамзи. Уелсецът запази спокойствие и майсторски отправи топката към непокрития ъгъл на Миньоле.

Юрген Клоп обезумя от кеф в 19-ата минута, когато Ливърпул си върна водачеството след феноменален втори гол на Роберто Фирмино. Бившият играч на Хофенхайм  видя, че Петър Чех е направил няколко крачки напред и това му позволи да отправи техничен фалцов изстрел в горния ъгъл. Всичко това обезоръжи именития вратар, който просто видя как топката  за втори път се спира в неговата мрежа.

Въпреки, че Арсенал не демонстрираше нищо впечатляващо, столичани успяха да се върнат в мача за втори път. В 24-ата минута Мамаду Сако изпи от голлинията прехвърлящ изстрел на Аарън Рамзи. При ъгловият удар Оливие Жиру хитричко чукна топката на първа греда и отново хвана по „бели гащи" неориентирания вратар Симон Миньоле.

Гордостта на французина можеше да бъде още по-голяма, ако няколко атаки след това, той не бе изумил с невъзможен пропуск. Полувремето приключи също по атрактивен начин. Бразилецът Фирмино бе на път да оформи своя хеттрик, ала изстрелът му срещна гредата.

Играта бе подновена с разочароващ пропуск на Алберто Морено. Испанският национал се оказа непокрит на далечна греда, но обаче не прецени шута си и прати топката високо в трибуните.

Арсенал нанесе своя удар в 54-ата минута! Лидерът в Премиър Лийг стигна до пълен обрат, а в центъра на събитията отново бе Оливие Жиру! Джоел Кембъл опита подаване към французина, което след няколко рикошета все пак стигна до бившия таран на Монпелие. Оливие се завъртя майсторски, след което прати топката в далечния ъгъл на и без това анемичния днес Миньоле.

Логичното все пак се случи и домакините от Ливърпул се добраха до така изстраданата точка. Отбраната на Арсенал не се ориентира добре при едно центриране в собственото си наказателно поле, което позволи на резервата Джо Алън да отправи удар от въздуха. Късметът беше с уелсецът и така бе оформено крайното 3:3 за голям кеф на Юрген Клоп.

ЛИВЪРПУЛ-АРСЕНАЛ 3:3

1:0 Фирмино (9'), 1:1 Рамзи (14'), 2:1 Фирмино (19'), 2:2 Жиру (24'), 2:3 Жиру (54'), 3:3 Алън (90')

СТАДИОН: „Анфийлд"

СЪДИЯ: Майк Джоунс

ЛИВЪРПУЛ: Миньоле, Клайн, Туре, Сако, Морено, Хендерсън, Милнър, Джан, Лалана, Фирмино, Айб (резерви: Уорд, Коулкър, Смит, Лукас, Алън, Тейшейра, Бентеке)

АРСЕНАЛ: Чех, Белерин, Мертесакер, Кошчелни, Монреал, Рамзи, Фламини, Кембъл, Йозил, Уолкът, Жиру (резерви: Мейси, Гибс, Габриел, Чембърс, Артета, Окслейд-Чембърлейн, Ивоби