Волфсбург и Шалке 04 не успяха да се победят в последен мач от кръга в Бундеслигата. Дербито на „Фолксваген арена" завърши при резултат 1:1, а по-разочаровани от точката трябва да бъдат домакините. Момчетата на Дитер Хекинг диктуваха събитията на терена, ала изненадващо допуснаха гол  в 52-ата минута.

Младата звезда на Шалке-Лирой Сане сътвори нещо удивително. Нападателят пое топката от собствената си половина и с уникален спринт стигна до съперниковото наказателно поле, където след лек рикошет успя да препарира Диего Беналио за 0:1.

Точките бяха поделени 12 минути преди последния съдийски сигнал, когато Кевин Де Бройне най-сетне съумя да реализира, поставяйки на колене блестящия до този момент Ралф Ферман.

Равенството на Волфсбург се оказа отлична новина за бъдещите шампиони от Байерн, които вече са на само една победа от узаконяването си на поредната Сребърна салатиера.

Шалке пък изгуби и малкото си шансове за класиране в Шампионската лига. Гелзенкирхенци не познават вкуса на победата от доста време, като последният им успех бе онзи знаменит мач срещу Реал (Мадрид).

ВОЛФСБУРГ-ШАЛКЕ 04 1:1

0:1 Сане (53'), 1:1 Де Бройне (78')

СТАДИОН: „Фолксваген Арена"

СЪДИЯ: Кристиян Дингерт

ВОЛФСБУРГ: Беналио, Виериня, Налдо, Клозе, Родригес, Траш, Густаво, Де Брюин, Арнолд, Шурле, Перишич (резерви: Грюн, Шафер, Калигури, Дост, Гюалавогю, Юнг, Кнох)

ШАЛКЕ 04: Ферман, Хьоведес, Матип, Фридрих, Коласинац, Нойщадтер, Аого, Фарфан, Майер, Сане, Хунтелаар (резерви: Веленройтер, Троецка, Дракслер, Мултуп, Боргман, Барнеа, Соботка)