Реал (Мадрид) победи Атлетик Билбао в мач от 24-ия кръг на Ла Лига. „Белият балет" се наложи над баските с 4:2 на своя „Сантяго Бернабеу". По този начин тимът на Зинедин Зидан зае второто място, с точка по-малко от лидера Барса. Каталунците обаче са с два мача по-малко.

Първото попадение стана факт в 3-ата минута, когато Бензема изведе Роналдо, а той се освободи от играч на гостите, за да вкара красиво за 1:0.

В 10-ата минута Варан направи грешка и топката достигна до Ерасо, който изравни.

В 37-ата минута Хамес изведе Реал отново напред в резултата след страхотен удар от около 20 метра. Малко преди края на полувремето, Кроос получи пас от Роналдо и след завъртане се разиса за 3:1.

В 83-ата минута Реал остана с човек по-малко след като Варан бе изгонен с втори жълт картон за опасна игра срещу Адурис. Две минути по-късно Роналдо отново се разписа, правейки резултата 4:1.

В последната минута на редовното време Елустондо направи загубата за Билбао малко по-почетна, оформяйки крайното 4:2.

All Goals HD - Real Madrid 4-2 Ath Bilbao - 13... by Video-Sport