ЦСКА постигна 11-а поредна победа в първенството след успех с 2:0 срещу Ботев (Пловдив) в мач от 12-ия кръг на "А" група. "Армейците" напълно контролираха играта на стадион "Българска армия", като имаха тотално превъзходство срещу гостите си, които не затрудниха вратара Ивайло Петров с почти нищо.

Възпитаниците на Стойчо Младенов започнаха вихрено, като още във втората минута гол на Неи бе отменен заради засада. Логичното обаче се случи седем минути по-късно, когато Велизар Димитров откри резултата. Перничанинът получи топката на границата на наказателното поле, влезе в пеналта и простреля Лилчо Арсов с удар в долния десен ъгъл на вратата на Ботев.

В 37-ата минута Тодор Янчев покачи на 2:0 след хубава триходова атака на 30-кратните шампиони. Удоджи напредна по лявото крило, подаде на Велизар Димитров, който пусна с пета към Янчев. Халфът на ЦСКА стреля моментално и прониза Арсов за втори път.

През втората част "армейците" намалиха оборотите, което бе използвано от гостите. "Канарчетата" обаче така и не успяха да сътворят чисто положение, което да доведе до опасност пред вратата на ЦСКА.

В добавеното време Флорентин Петре бе задържан на метър пред Арсов, но реферът Кольо Данев не посмя да свири дузпа за "червените". В последните секунди на срещата пък Георги Чиликов направи фрапантен пропуск, пращайки топката високо над вратата отблизо.