Инер и Лацио поделиха точките в страхотен мач на „Джузепе Меаца". Равенството бе първо между двата тима за последните шест години, а начинът, по който бе фиксирано то, беше повече от драматичен.

Двете селекции си поделиха по едно полувреме, в което доминираха тотално над своя опонент. Първата част бе за гостите, които поведоха с 0:2 след прекрасни попадения на Фелипе Андерсон. Бразилецът бе във вихъра си и направи за смях централната двойка бранители-Жуан и Андреа Ранокя.

След здрави псувни от своите фенове, Интер излезе коренно преобразен през втората част. До 80-ата минута, резултатът вече бе възстановен, като головете паднаха след точни изстрели на Ковачич и Паласио. До края, Интер можеше да сътвори и пълен обрат, но с великолепни намеси блесна Федерико Маркети.

Лацио се изкачи до третото място в Серия „А", делейки позицията си още с Наполи и Сампдория. Интер пък продължава да тъне в блатото на посредствеността. Момчетата на Манчини са едва 11-ти с 21 пункта.

Късната неделна битка бе от еднаква важност и за двата състава. Домакините имаха незадоволителен точков актив и трябваше да направят всичко по силите си, за да намалят изоставането си от Зона Европа. Самочувствието на „нерадзурите" бе напомпано и в началото на тази седмица, когато Роберто Манчини най-сетне постигна успех начело на Интер. Специалистът правеше само една промяна от победата срещу Киево. В игра се появяваше младият бразилец Додо, докато чилиецът Медел пропускаше  началото на срещата.

При триумф на „Меаца", Лацио щеше еднолично да излезе на третата позиция. „Орлите" също бяха в доста добро настроение, дошло след последната шампионатна победа над Аталанта. Стефано Пиоли разчиташе на добрата форма на ветерана Маури, както и на бъдещата голяма звезда Фелипе Андерсон. Отговорността на двубоя бе голяма, което доведе и до включването в титулярния състав на Миро Клозе. На скамейката пък сядаше Джорджевич.

Срещата започна по мечтан начин за гостите. Лацио откри още във втората минута след великолепно изпълнение на Фелипе Андерсон. Бразилецът засече хубаво центриране на Раду. С едно технично докосване елиминира съпротивата на Андреа Раникия и озовал се на отлична позиция, стреля неспасяемо в мрежата на Самир Ханданович.

Инкасираното попадение смути сериозно футболистите на Интер, които през следващите минути не успяха да организират нищо съществено пред вратата на Маркети.

Първата по-смислена атака на домакините бе констатирана в 23-ата минута. Нагатомо направи хубаво двойно подаване с Ковачич. Заветният пас на хърватина  изведе азиатеца на стрелкова позиция, но ударът му се отби в тялото на съперников бранител и излезе в ъглов удар.

Моментът на мача бе в 37-ата минута, когато Фелипе Андерсон изуми с уникален втори гол. Бразилецът набра скорост и с топка в крака „счупи кръста" на Жуан, Ранокия и т.н. Последва техничен изстрел покрай Ханданович, който удвои преднината на „бианкочелестите".

Манчини и компания бяха в тотален шок. Специалистът предприе смяна още преди почивката, пускайки в игра биткаджията Гари Медел. „Джузепе Меаца" пък кънтеше от псувни по адрес на своите любимци.

Негативната атмосфера сякаш подейства ободряващи за „нерадзурите", които бяха съвсем различен тим през втората част. Доказателство за това бе един удар на Здравко Кузманович, който с мъка бе избит от Маркети в ъглов удар.

Националът на Италия обаче нямаше какво да направи в 66-ата минута, когато резултатът бе намален до 1:2. Матео Ковачич засече от воле една зле изчистена топка от римски бранител и  с мощен шут под гредата, върна надеждите на своите.

Интерисите заиграха още по сърцато, а опасните атаки пред вратата на Лацио се редяха една след друга. „Орлите" предпочетоха играта в отбрана, а атаки пред Ханданович просто нямаше.

Така заслужено се стигна и до жадуваното от домакините изравняване. Родриго Паласио най-сетне сложи край на головата суша и  в 80-ата минута направи 2:2. Аржентинският нападател се възползва от асистенция на Д'Амброзио и от близка дистанция преодоля Маркети.

До края на срещата, натискът на „нерадзурите" достигна максималната си степен. Вратарят на Лацио обаче действа решително, вадейки наглед невъзможен изстрел под гредата, който спаси и точката за шашнатите „бианкочелести".

ИНТЕР-ЛАЦИО 2:2

0:1 Андерсон (2'), 0:2 Андерсон (37'), 1:2 Ковачич (66'), 2:2 Паласио (80')

СТАДИОН: „Джузепе Меаца"

СЪДИЯ: Пауло Талиавенто

ИНТЕР: Ханданович, Д'Амброзио, Нагатомо, Ранокия, Додо, Жуан, Гуарин, Ковачич, Кузманович, Икарди, Паласио (резерви: Карисо, Берни, Видич, Мбайе, Андреоли, Кампаняро, Кърхин, Ернанес, Оби, Медел, Бонацоли)

ЛАЦИО: Маркети, Баста, Де Врай, Раду, Лулич, Маури, Ледесма, Пароло, Цана, Андерсон, Клозе (резерви: Стракоша, Бериша, Новарети, Конко, Каванда, Каталди, Гонзалес, Онази, Джорджевич, Кейта)