Байерн победи без проблем Хофенхайм. „Баварците" се наложиха с 2:0 у дома. Така възпитаниците на Хосеп Гуардиола увеличиха аванса си на върха във временното класиране до 7 точки.

Първият гол в мача падна в 23-ата минута, когато Марио Гьотце получи топката от Шаби Алонсо, който майсторски направи 1:0. В 40-ата минута Левандовски получи подаване от Роберн, който с глава покачи на 2:0.

През втората част баварците намалиха оборотите, но вкараха нови два гола.  В 82-ата минута Ариен Робен се разписа след подаване на Левандовски за 3:0.

Пет минути по-късно завърналият се след дълго лечение на контузия и влязал като резерва Бастиан Швайнщайгер изведе чудесно друга резерва днес Себастиан Роде, оформил крайното 4:0.