Отборът на Атлетико (Мадрид) демонстрира, че за поредна година ще бъде единственият реален конкурент на грандовете Барселона и Реал. Бандата на Чоло Симеоне вилня в Севиля, разбивайки носителя на Лига Европа с 3:0. Така „рохикобланкос" продължават с пълен точков актив, а с показаното на „Рамон Санчес Писхуан", дават сериозна заявка за нова шампионска титла на Испания.

Севиля пък остава само с точица от две срещи. Андалусци все още не могат да се сработят след активното трансферно лято. Официален дебют днес направи последното ново попълнение Фернандо Йоренте. Цар Лъв обаче не изпъкна с нищо по-специално.

Първият гол за Атлетико падна след 35 минути футбол. Антоан Гризман падайки пусна прекрасен пас към Коке, който от удобна позиция разстреля стража на домакините. Победата за Атлети бе подсигурена от капитана Габи, който сюрпризира Бето с изстрел от сериозна дистанция. Точка на спора пък сложи колумбийската звезда -Джаксън Мартинес, който избухна с първи официален гол за новия си отбор.

Междувременно на „Местая", Валенсия стигна само до 1:1 срещу Депортиво Ла Коруня. „Прилепите" допуснаха гол в 39-ата минута, когато Лукас Перес изведе галисийците напред. Алваро Негредо изравни още до почивката, ала победното второ попадение така и не падна през втората част. Вина до някаква степен има и червеният картон на Антонио Бараган. Така двата отбора остават съседи в класирането с актив от по две точки и еднаква голова разлика.

СЕВИЛЯ-АТЛЕТИКО (МАДРИД) 0:3

0:1 Коке (35'), 0:2 Габи (79'), 0:3 Мартинес (85')

ВАЛЕНСИЯ-ЛА КОРУНЯ 1:1

0:1 Перес (39'), 1:1 Негредо (45')