Сошо сътвори поредната сензация в турнира за Купата на Франция. Намиращият се на предпоследното място в Лига 2 отбор отстрани в осминафинален двубой един от фаворитите за трофея Монако. "Жълто-сините" се наложиха с 2:1.

Треньорът на Монако Леонардо Жардим беше заложил на много от титулярите. В стартовия състав личаха имена като Жоао Моутиньо, Гуидо Карийо, Тиемуе Бакайоко и редица други.

Сошо откри резултата в 19-ата минута чрез Флориан Мартен. В 38-ата Тиемуе Бакайоко изравни. Победният гол за домакините реализира Хади Сако в 54-ата минута на срещата.

Пред шок беше изправен и друг елитен тим - Газелек Аячо. Корсиканците постигнаха трудна победа с 2:1 над аматьорите Сен Мало. Преднината на домакините беше дадена в 33-та минута от Стевен Креач, но силите им не издържаха след почивката. В 62-та минута Кевин Майи изравни за гостите от елита, а Халид Бутаиб им донесе победата в 78-та минута.

Гранвил пък надигра след продължения Бург-Перона с 1:0 и също се класира на 1/4-финал.