Литекс започна участието си в Шампионската лига с пестелива победа 1:0 над Рудар (Плевля). Така развръзката във втория предварителен кръг остана за след седмица в Подгорица.

Ловчанлии започнаха добре и поведоха в самото начало, а пропуснаха и още няколко изгодни положения. След почивката обаче темпото падна значително, а гостите от Черна гора се окопитиха.

"Оранжевите" излязоха напред в 8-ата минута. Занев центрира в наказателното поле, Попов засече топката с глава и прехвърли вратаря на Рудар.

Двайсетина минути по-късно удар с глава на Нифлор пък срещна напречната греда, като преди това и вратарят на Рудар Раданович се бе намесил добре.

До края на първата част Нифлор и на два пъти Ивелин Попов профукаха още три добри положения.

През втората част темпото значително спадна. Гостите от Черна гора пък се успокоиха и започнаха да организират все по-чести атаки.

Едва в последния четвърт час домакините отново вдигнаха оборотите, но стигнаха само до няколко далечни удара на новото попълнение Брату и Янев.

Рудар пък завърши мача с човек по-малко, след като за втори жълт картон от игра бе отстранен Бойович. В последните секунди реферът от Словакия не даде чиста дузпа за нарушение срещу Николов.

Така въпросителните за реванша в Подгорица останаха, а в лагера на българския шампион трябва да си направят сериозни изводи.