Пълен провал претърпяха част от преследвачите на Байерн в генералното класиране. Байер Леверкузен успя да стигне само до реми 1:1 у дома срещу Айнтрахт Франкфурт. Майер даде аванс на гостите през първото полувреме, за „аспирините" издрапаха до точката с гол на Белараби 5 минути преди края.

В Леверкузен обаче могат да са спокойно, защото конкурентът им за третото място Борусия Мьонхенгладбах направо загуби гостуването си на Аугсбург с 1:2. Така Байер дори се откъсна с точка пред Гладбах след този 17-ти кръг.

Петият в класирането Шалке е на същата дистанция от Леверкузен. „Кералско сините" направи скучно 0:0 като гост на Хамбургер. Така де факто, всички резултати в кръга се развиват по вкуса на втория Волфсбург, който играе по-късно днес и разбира се, лидера Байерн, който на полусезона изглежда недостижим на върха.