Нефтохимик 2010 поведе с 1-0 победи в четвъртфиналната плейофна серия от женската Национална баскетболна лига след като нанесе тежко поражение със 75:56 при домакинството си срещу Рилски спортист.

Баскетболистките на Петко Маринов не загубиха инициативата през целите 40 минути, а в началото на последната част пречупиха съперника.

Бургазлийките спечелиха и четирите части на двубоя, а освен това наложиха смазващо превъзходство в борбата под коша, овладявайки 49 отскочили топки срещу само 24 за гостите. Глория Браун изигра отличен мач за победителките и записа 20 точки, 21 борби и 2 отнети топки. Борислава Христова добави 15 точки, а Лорън Бел и Анета Митева се отчетоха с по 10 точки. Кристина Пейчинова бе най-резултатна за Рилецо с 11 точки, докато Наталия Топалова-Шопова остана с 10.

Баскетболистките на Нефтохимик могат да си осигурят класиране за полуфиналите още в четвъртък, когато е втората среща между двата тима, а домакин ще бъде "Арена Самоков".