Литекс победи с 3:1 олимпийския отбор на Узбекистан в първата контрола от подготвителния лагер в Дубай. Проверката започна с 15-ина минути закъснение, защото съдийската тройка бе на традиционната си молитва.

Дебюта си за Литекс направиха бразилецът Бето и ганаецът Стивън Офе. Другото ново попълнение Крум Бибишков не взе участие в проверката, защото е контузен.

След 25 минути игра резултата за “оранжевите” откри Тайс Слайтер, който получи добър пас от Иван Бандаловски. Олимпийският отбор на Узбекистан успя да изравни в 35-ата минута с попадение на Туриев.

През втората част треньорът Люпко Петрович пусна в игра коренно различна единайсеторка, като двойката в атака бе съставена от братовчедите Костадин и Борислав Хазурови.

“Оранжевите” отново взеха инициативата в свои ръце и успяха да поведат в резултата. В 65-та минута Станислав Манолев направи 2:1, след като Занев нахлу по левия фланг и му асистира. Първоначално топката се отби в горната греда на вратата на узбекистанците, но влезе в мрежата.

Крайното 3:1 отново оформи Манолев, който бе най-активния от състава на ловчанлии в последните минути на контролата. Младият полузащитник получи топката от вратаря Йордан Господинов, надбяга отбраната на противника и с точен удар сложи точка на спора.

Литекс, І полувреме: Тодоров, Бандаловски, Кирилов, Пл. Николов, Венков, Ив. Попов, Р. Попов, Стивън Офе, Слайтер, Уелингтом, Бето

Литекс, ІІ полувреме: Господинов, Берберович, Желев, Сичеро, Занев, Манолев, Паланков, Генчев, Кр. Георгиев, Б. Хазуров, К. Хазуров