Реал (Мадрид) успя да се имъкне от равенство с аутсайдера Гранада. „Белият балет" победи като гост с 2:1 след като 5 минути преди края на мача, резултатът беше равен. Победното попадение за „кралете" стана дело на Лука Модрич.

Тимът на Зинедин Зидан игра доста слабо, а домакините се възползваха от това.
Резултатът бе открит в 30-ата минута, когато Дани Карвахал намери Карим Бензема, който от чиста позиция реализира за 0:1.

В 60-ата минута домакините изравниха. Ел-Араби беше изведен от Рочина и с удар под плонжа на Кейлор Навас направи 1:1. Малко след това - в 71-та минута беше отменен втори гол на Гранада заради засада.

Реал изглеждаше доста безидеен и трудно се виждаше как гостите ще отбележат гол. В крайна сметка в 85-ата минута Лука Модрич направи 1:2 след бомбен шут от около 25 метра.

След този мач Реал е само на точка от втория в класирането Атлетико Мадрид. "Белите" имат 50, а лидер е Барселона с 54 и мач по-малко.

Granada vs Real Madrid 1-2 | All Goals 2016 by calebray1