Реал (Мадрид) надделя над единайсеторката на Рома, в среща-реванш между двата тима от 1/8-финалната фаза на Шампионската лига.

В първия двубой "галактикос" се наложиха с 2:0, като този резултат до голяма степен предопределя и развитието на цялостния сблъсък между двата гранда.

"Упражнението" бе повторено от "кралете" и във втория мач, като след нулево първо полувреме, те нокаутираха опонента си с 2 попадения след почивката.

Звездата на мадридчани Кристиано Роналдо се отчете с гол, асистенция и половин дузина пропуски.

Зинедин Зидан за пореден път заложи на състав, без наличен изявен централен нападател в него.

В предни позиции Зизу тази вечер разчиташе на Роналдо, Хамес и Бейл, а плътно зад тях действаха Кроос, Модрич и Каземиро.

Рома заложи на Джеко в ролята на таран, а Салах, Ел Шаарави и Пероти го подкрепяха от задни позиции.

Именно Джеко бе футболистът, който можеше да открие резултата на "Бернабеу" след само 10-ина минути игра, но от едва няколко метра босненецът пропусна да се разпише.

Последваха уникални два пропуска и на Салах, който видимо не изпитваше каквито и да било затруднения с опеката на Серхио Рамос.

Реал отговаряше с далечни изстрели на Бейл и Роналдо, които така и не поразяваха целта.

Всичко в мача бе решено за едва 4 минути, през второто полувреме - между 64-ата и 68-ата.

Първо влезлият като резерва Васкес асистира на Кристиано Роналдо за 1:0, а малко по-късно самият португалец поднесе топката на тепсия на Хамес Родригес, сложил точка на спора между двата гранда.

Последваха още няколко пропуска на мадридчани, в игра за съперника пък се появи Франческо Тоти, но резултатът така и не беше променен.

Така Реал се класира за 1/4-финалната фаза от Шампионската лига и очаква следващия си съперник.

РЕАЛ: Навас, Данило, Пепе, Рамос, Марсело, Модрич, Каземиро, Кроос, Хамес, Бейл, Роналдо

РОМА: Шчесни, Флоренци, Манолас, Зуканович, Дин, Кейта, Пянич, Салах, Ел Шаарави, Пероти, Джеко

Съдия: Симон Марчиняк

Стадион: "Сантяго Бернабеу"