Корените на омразата между Димитър Христолов и феновете на Ботев датират почти от началото на 1999 година, когато бизнесменът пое управлението на клуба. През есента на следващата година акционери и членове на борда на директорите на Ботев организираха нещо като преврат на президента с мотив, че клубът е във финансова несъстоятелност.

Съдът обаче възстанови Димитър Христолов и босът пусна в обръщение крилатата си фаза: "Върнах се на бял кон". През зимата на 2001 година доверието на запалянковците към Христолов буквално се срина. Самозваният турски мениджър, родом от Казанлък Сервет Пехливан, представяйки се за човек на авторитетната агенция "Интермен", организира зимна подготовка на Ботев в курорта Анталия. Импресариото бе разкрит още в първите дни на лагера на тима в хотелски комплекс "Адора". Обещаните контроли с класни противници пропаднаха, а "жълто-черните" бяха принудени да играят срещу аматьорски тимове, съставени от сервитьори, миячи и чистачи.

За капак към края на 14-дневния лагер Пехливан се изниза и Христолов бе принуден да заплати разноските, възлизащи на 21 520 германски марки. От България босът нареди на играчите да се изнасят от хотела, без да си получат и международните паспорти. Собствениците на "Адора" обаче алармираха полицията и на метри пред ГКПП Капъколе бе арестувана 33 членната делегация на Ботев. Единствено намесата на свиленградския кмет д-р Христо Минков и областния управител на Одрин помогна на отбора да премине границата с пасаван (б.а - документ за временно ползване, вместо паспорт). Хотелските неразбории на Христолов обаче не свършиха дотук. Почти периодично пристигаха претенции за неизплатени наеми в хотел "Роза-Стрелча", за възстановителни в Новотел "Пловдив" и други.

Ултрасите не могат да простят на шефа за това, че той не плати сватбата си в хотел- ресторант "Марица" при брака с втората си съпруга, волейболистката Сашка Комитова. Отговорът на феновете от трибуните на стадион "Христо Ботев" не закъсня.

"Селянинът е непобедим,сватбата му ще платим". В резултат на нарушената подготовка, 17-те точки от есенния полусезон и последвалите 14 поредни пролетни загуби доведоха до отпадането на отбора в "Б" група.

През пролетта на 2001 година водещи играчи на Ботев, сред които Армен Амбарцумян, Асен Караславов, Тодор Симеонов, Пламен Крумов, открито се обявиха против Христолов за неизплатени траншове. Бунтарите бяха последвани и от други свои съотборници и в края на сезона общо 17 играчи разтрогнаха по вина на клуба. През лятото на същата година Асен Караславов при мистериозни обстоятелства премина в Славия и Христолов отново стана трън в очите на запалянковците. Ботев изпусна играещия в Спартак (Пл) при Вили Вуцов бъдеща звезда Мартин Камбуров.

Според Христолов за тези трансфери са виновни служители, които са го предали от клуба. Миналото лято вицепрезидентът Коко Дервенков пак зад гърба на боса изтъргува в Левски бранителя Веселин Минев. Пак по същото време изпълнителният директор в оставка Костадин Костадинов успя да разтрогне "по взаимно съгласие" договорите на сина си Стефан Костадинов, Гриша Иванов, Добри Добрев и Борис Благоев.

През есента на 2005 година Димитър Христолов пак вбеси феновете с назначението като старши треньор на италианския футболен лектор Корадо Кота с цел да се задържи само два мача. Липсата на дипломатичност доведе и до раздялата с капитана Николай Домакинов през есента на 2006 година. Проектонационалът отказа да преподпише с мотив, че иска да играе голям футбол, а това при работодателя му край Бирената фабрика просто е невъзможно. Феновете едва ли могат да преглътнат и факта, че за осем години при управлението на Христолов, Ботев изпадна на два пъти в "Б" група. Той заведе отбора на подготовка зад граница само два пъти - в Италия (лято 2006) и Хърватска (зима 2007).

Привържениците не могат да си отговорят на въпроса защо Ботев продължава да бъде единственият у нас футболен отбор без собствен автобус, въпреки гръмките изявления на шефа, че е поръчал уникален "Мерцедес"!