Отборът на Арсенал победи Уест Хям с 2:0 във второто лондонско дерби от 21-ия кръг на английската Висша лига.

"Топчиите" не допуснаха грешката на основния си съперник за титлата Манчестър Юнайтед, който загуби от "чуковете" преди няколко дни и реши мача още в самото му начало с голове на Едуардо във втората и Адебайор в 18-ата минута.

Бразилският нападател с хърватски паспорт вкара само 70 секунди след първия съдийски сигнал. Сеск Фабрегас получи топката по фланга от Росицки и на свой ред подаде блестящо на Едуардо, който откри резултата.

16 минути по-късно Адебайор удвои. Таранът бе изведен с дълъг пас от Клиши и прониза мрежата зад вратаря Грийн, шутирайки от наказателното поле.

До края на мача футболистите на Арсенал бяха хладнокръвни и успяха да добавят важни 3 точки към своя актив. Възпитаниците на Арсен Венгер имат общо 50 и водят с 2 точки пред втория Манчестър Юнайтед, който има 48.

Арсенал - Уест Хям

1:0 Едуардо (2), 2:0 Адебайор (18)

Арсенал- Алмуня, Хойт, Туре, Галас, Клиши, Ебуе (77-Хлеб), Фабрегас, Фламини, Росицки (88-Диаби), Едуардо (63-Уолкот), Адебайор

Уест Хям- Грийн, Нийл, Фърдинанд, Ъпсън, Маккартни, Пантсил, Мълинс (77-Камара), Спектър, Нобъл, Люнгберг (37-Колисън), Коул (71-Аштън)

Лондон, "Емирейтс Стейдиъм", 60 102 зрители

Съдия: Крис Фой

Жълти картони: Коул, Маккартни, Нобъл (У)

В другите 2 срещи от кръга, които се играха днес, Евертън и Портсмут постигнаха победи като гости с по 2:0, съответно над отборите на Мидълзбро и Рединг.

Карамелите измъкнаха успеха на "Ривърсайд Стейдиъм" с голове през второто полувреме на Джонсън (67) и Макфадън (72).

Повече емоции като че ли имаше на "Мадейски Стейдиъм", Рединг започна срещу Портсмут по възможно най-лошия начин. Още в 4-ата минута Ибрахима Сонко бе декориран в червено за нарушение в наказателното поле и гостите получиха право да изпълнят дузпа, която впоследствие бе пропиляна от Кранчар.

Портсмут поправи грешката само 4 минути по-късно, когато защитникът Сол Кембъл (9) откри резултата. През второто полувреме Утака (66) удвои за Помпи и върна отбора в борбата за местата, даващи право за участие евротурнирите.

Мидълзбро - Евертън 0:2

0:1 Джонсън (67), 0:2 Макфедън (72)

Мидълзбро - Шварцер, Йънг, Уудгейт, Хът, Погатец, О'Нийл (73-Джонсън), Рочембак (84-Катърмол), Арка, Даунинг, Санли, Лий (59-Хътчинсън)

Евертън - Хауърд, Хиберт, Ягелка, Лескът, Валенте, Макфедън (80-Бейнс), Карсли, Невил, Пиенаар (90-Аникебе), Джонсън, Якубу (87-Вогън)