Третодивизионният румънски Политехника (Галац) победи с минималното 1:0 Монтана във втората си среща от турнира "Албена Каварна къп". Медиен партньор на надпреварата е "Топспорт". Единственото попадение в срещата реализира Велику в 31-ата минута.

Противно на очакванията румънците надиграха представителите на Западната "Б" група. През първата част възпитаниците на Иван Маринов-Чушката имаха превъзходство и на два пъти бяха близо до откриване на резултата. Централният нападател Мирослав Петров обаче направи непростими пропуски.

С дейна игра се отличи Венци Алдев, който дирижираше отбора, а дори в 19-ата минута бе близо до попадение, но стражът на ръмънците Думитреску успя да избие в корнер.

Противно на очакванията гол падна във вратата на Монтана, когато в 31-ата минута Фериян центрира и Велику с глава вкара за 1:0.

Очакванията, че след почивката Монтана ще вземе инициативата и ще обърне резултата не се оправдаха. Румънците продължиха да играят успешно и заслужено спечелиха с 1:0.

Това бе последната среща за Политехника от група "А", където е още и Спартак (Вн). Вчера румънците загубиха с 0:3 от Спартак (Вн) и по този начин завършиха с 3 точки. Утре от 13,30 часа "соколите" излизат срещу Монтана и при нов успех възпитаниците на Атанас Атанасов-Орела ще попаднат в група 1 от втората фаза на надпреварата, където ще бъде определен носителя на трофея.

Вицепрезидентът на БФС Стефан Орманджиев, както и екип съгледвачи от Черноморец (Бургас) начело със Златко Янков изгледаха мача. Те обаче едва ли са останали очаровани от продукцията, която им поднесоха отборите на Монтана и Политехника (Галац).

Мениджърите Петър Костадинов, Георги Градев, Бисер Маринчев, както и Трайчо Соколов от агенцията на Лъчо Танев също наблюдават на живо срещите от турнира.

ПОЛИТЕХНИКА - МОНТАНА 1:0
1:0 Велику (31)

ПОЛИТЕХНИКА: Думитреску, Фалкарю, Алекса, Християн, Сербанеску (78-Попа), Крамер (65-Петеан), Велику (72-Зейн), Фериян (78-Радо), Йонуц (72-Мунтяну), Роман (61-Кархан), Дамилеску

МОНТАНА: Попов (72-Величков), Р. Димитров, Цв. Антов, Н. Александров (56-Арнаудов), Юл. Найденов, Байраков (46-Г. Иванов), Й. Тодоров (8-М. Илиев), д. Петров (46-Ст. Георгиев), Н. Петров (78-Н. Антонов), В. Алдев, Д. Гаджев (78-Н. Михайлов)