Спартак (Вн) започна участието си в "Албена Каварна къп" с класически успех над третодивизионния Политехника (Галац) - 3:0. Възпитаниците на Атанас Атанасов-Орела стояха с класа над северните ни съседи и дадоха сериозна заявка за крайна победа в надреварата.

Над всички бе Иван Найденов, който още в 13-ата минута отбеляза много красиво попадение, за което му асистира Велимир Иванович.

В 37-ата минута Найденов реализираната и отсъдената от съдията Валери Петровски дузпа, а в 55-ата минута неговото центриране засече Владислав Мирчев за крайното 3:0 за Спартак.

Единственото по-сериозно положение за гостите бе в 65-ата минута, когато Цирхан останал сам срещу резервата на варненци Цанков, не успя да реалзиира.

СПАРТАК (Вн) - ПОЛИТЕХНИКА 3:0
1:0 Иван Найденов (13), 2:0 Иван Найденов (37-д), 3:0 Владислав Мирчев (55)

СПАРТАК: Станев (46-Цанков), Ст. Георгиев, М. Димов (68-Ст. Петров), Б. Илиев (73-Д. Стефанов), Ст. Жеков (69-Виляр), Иванович, Джукич (57-Б. Величков), Кунчев, Мирчев (76-Калоянов), Найденов, Д. Русев