След като първият отбор на Левски загуби от ЦСКА с 0:2, днес "сините" отново не успяха да се наложат над "армейците" и в дублиращата група. Вечното дерби между вторите тимове на големите съперници на "Герена" завърши без победител, при резултат - 1:1.

Гола за "червените" отбеляза Петър Витанов, разписал се в 20-ата минута на двубоя, а малко преди края Никола Георгиев оформи равенството.

Пепе Мурсия пусна няколко от играчите си за срещата. Един от тях е националът на България - Радослав Димитров. Освен него за дубъла на 26-кратните шампиони играха още Пламен Димов, Лъчезар Балтанов, завърналите се от Евро 2014 година юношески национали Радослав Цонев, Орачев и Александър Любенов, както и Божидар Краев, Владислав Мисяк, Диан Иванов и Галин Ташев.

Стойчо Младенов пък изпрати две от новите попълнения на ЦСКА в дублиращия състав на клуба. Това са Сендрино Мисиджан и Марин Оршулич.

Първите 45 минути от днешния мач започнаха равностойно, като двата тима по-скоро се опитваха да намерят слабостите в игровата постройка на другия и не рискуваха излишно.

Наличието на някои от по-опитните състезатели в редиците на "сините" бе от полза за отбора, но въпреки високото налагано от тях темпо, откриващ гол в полза на Левски така и не падаше.

ЦСКА по-скоро изчакваше шанса си на контраатака, като за разлика от съперника, "червените" атакуваха премерено и с не повече от трима души на върха в нападението.

В 20-ата минута Петър Витанов, за чиито качества наставникът на мъжкия тим на "армейците" Стойчо Младенов неведнъж загатна, получи добро извеждащо подаване и с премерен удар откри резултата, в полза на гостите - 0:1!

До почивката последваха нови силни минути в синьо, но изравнителен гол така и не падна.

Вместо това в 37-ата минута Божилов стреля опасно, но Александър Любенов опази мрежата си от нов гол в нея.

От средата на първото полувреме до самия му край, феновете на Левски не спираха да провокират едно от новите попълнения в редиците на ЦСКА - Сендрино Мисиджан, пратен за обиграване в дубъла. Запалянковците наподобяваха маймунски звуци при всяко съприкосновение на състезателя с топката, което може и да коства няколко хиляди на "синия" клуб.

След почивката нарушенията зачестиха, а в следствие от това и официалните предупреждения.

Играта се понакъса, а с това спадна и качеството на демонстрирания от двата тима футбол.

Все пак Левски съумя да достигне до равенството, като натискът на "сините" даде резултат 6 минути преди края. Радослав Димитров проби "червената" отбрана и пусна пас по конец към включилия се на скорост Никола Георгиев, като последният оформи оказалото се и крайно 1:1.

Левски - ЦСКА 1:1

0:1 Витанов 20'
1:1 Георгиев 84'

ЛЕВСКИ: 24. Александър Любенов, 19. Радослав Димитров, 17. Деян Иванов, 3. Любомир Илиев, 4. Мики Орачев, 16. Галин Ташев, 15. Лъчезар Балтанов, 10. Радослав Цонев, 7. Владислав Мисяк, 11. Божидар Краев, 9. Илия Димитров
Резерви: 12. Николай Кръстев, 14. Пламен Димов, 5. Антонио Илиев, 6. Никола Георгиев, 20. Стефан Аличков, 8. Мартин Сандов, 18. Валентин Добревски

ЦСКА: 1. Анатоли Господинов, 2. Васил Попов, 14. Тони Стоичков, 4. Божидар Чорбаджийски, 25. Сендрино Мисиджан, 17. Марин Оршулич, 16. Петър Витанов, 8. Пол Александров, 9. Александър Аспарухов, 10. Радой Божилов, 11. Димитър Маймунков
Резерви: 12. Злати Златев, 13. Сава Савов, 3. Юлиян Чапаев, 6. Иво Исаев, 22. Никола Тодоров, 23. Красимир Здравков, 7. Иван Ангушев