Локо (Мездра) взе важна победа с 2:1 над Нафтекс в мач от група "C" на турнира "Албена Каварна къп", на който "Топспорт" е медиен партньор. Вчера лидерите в Западната "Б" група надделяха над Беласица с 1:0 с гол на Георги Георгиев и след днешния успех събраха пълен актив от 6 точки. По този начин "железничарите" си осигуриха място в група 1 на финалната фаза, където ще попаднат още и първенците на другите две групи.

През първото полувреме играта бе повече подчинена на физическите сблъсъци и съдията Радослав Станев бе принуден да извади три наказателни картона, с които успя да успокои страстите на терена. Все пак локомотивци бяха по-активни и до почивката им се откриха две възможности за гол. Първо в 29-ата минута Петър Златков страля силно, но Теменлиев отрази удара му.

В края на полувремето Страти Илиев опита стрелба от далечно разстояние, но топката излезе в аут.

С влизането на Младен Стоев и Георги Георгиев след почивката атаките на Локо станаха по-опасни и в 58-ата минута Маджо с прехвърлящ удар от 25 метра отбеляза рядко красив гол за 1:0.

Противно на логиката, в най-силните минути на превес на Локо (Мездра), от безобидна ситуация Христо Лемперов със силен удар от границата на наказателното поле направи 1:1.

Все пак логиката възтържествува и в 76-ата минута доказаният голмайстор Георги Георгиев-Карчо донесе победата на своя отбор и с това първото място на Локо (Мездра) в групата. За попадението му асистира Младен Стоев.

ЛОКО (Мз) - НАФТЕКС 2:1
1:0 Младен Стоев (58), 1:1 Христо Лемперов (59), 2:1 Георги Георгиев (76)

ЛОКО (Мз): Левашки, Юри Иванов, Г. Иванов, Трифонов (70-В. Найденов), Й. Стоилов (46-Харлов), П. Филипов (68-Байрактаров), К. Марков, Страти Илиев (46-Валериев), Кр. Георгиев, В. Киров (46-Мл. Стоев), П. Златков (61-Г. Георгиев)