Лидерът в Западната "Б" група Локо (Мездра) победи с 1:0 елитния Беласица в първата среща от турнира "Албена Каварна къп", на който "Топспорт" е медиен партньор.

Ветеранът Георги Георгиев реализира победното попадение за "железничарите" в края на двубоя и по този начин тимът от Мездра излезе лидер в група "C", където е още и Нафтекс.

Другоят бе равностоен през цялото време, като нито един от двата отбора не наложи трайно надмощие и головите положения липсваха. През първото полувреме на два пъти чрез Красимир Георгиев и Петър Златков локомотивци бяха близо до гол, но ударите им бяха спасени от Бахтарлиев. Най-чистото положение за петричани бе в 29-ата, когато Бето се озова сам срещу Христов, но удара му бе избит от голлинията от притичалия Валентин Найденов.

През втората част Беласица отново бе по-активният отбор, но сериозните положения бяха пред тяхната врата. Най-чистото положение бе в 58-ата минута, когато Петър Златков от Локо (Мездра) опита с прехвърлящ удар да открие, но Левашки отрази с вещина.

Развръзката настъпи минута преди края на мача, когато резервата Георги Георгиев се пребори с централен защитник на Бела и от близко разстояние вкара победното попадение.

БЕЛАСИЦА - ЛОКО (Мз) 0:1
0:1 Георги Георгиев (89)

БЕЛАСИЦА: Бахтарлиев (46-Стоянов), Великов (60-Орловски), Трифонов (71-Маркес), Кики, Николов (63-Личков), Бето (60-Дюлгеров), Виля, Кабранов (71-Димитров), Господинов, Стояновски, Семина

ЛОКО (Мз): Ив. Христов (46-Левашки), Ю. Иванов, Г. Иванов (69-Панов), Т. Трифонов, В. Найденов (57-Филипов), Стоилов, Св. Валериев (46-Мл. Стоев), Страти Илиев (46-К. Марков), Кр. Георгиев, Байрактаров (57-Киров), П. Златков (69-Г. Георгиев)