Реал (Мадрид) спечели първото за сезона Ел Класико, надигравайки с категоричното 3:1 Барселона на своя "Сантяго Бернабеу".

Неймар даде предимство на гостите още в 3-ата минута, но с попадения на Роналдо, Пепе и Бензема "кралете" стигнаха до пълния обрат.

При резултат 0:1 домакините получиха право да изпълнят дузпа, която Роналдо превърна в изравнителен гол. Непосредствено след попадението състезателите на Барса не протестираха, но част от феновете на каталунците възроптаха, че единайсетметров наказателен удар не е трябвало да бъде отсъждан.

Испанските медии обаче "изследваха" внимателно ситуацията, при която бе отсъден ударът от бялата точка и бяха категорични, че бранителят на гостите Жерар Пике действително играе с ръка в наказателното поле.

"Нарушението на правилата е налично и съвсем не е дискусионно. Траекторията на топката е нарушена в рамките на пеналта, а кълбото отива към Кристиано Роналдо", побързаха да напишат част от вестниците на Пиренеите.