Славия победи лидера в Западната „Б” група Локо (Мз) с 1:0 във втората си контрола за зимата, която се игра пред около 300 зрители на „Овча купел”. Единственото попадение отбеляза каращият проби при „белите” Георги Коруджиев, който се разписа от дузпа в 72-ата минута.

Поредните футболисти, които пристигнаха на тестове в Славия са Енцо Малинди от Албания, Вучино Степанович от Черна гора и Марио Стоянович, който е сърбин. И тримата ще останат в тима още няколко дни.

Треньорът на Славия Стевица Кузмановски пусна различни състави в двете полувремена. През първата част нападението на „белите” бе водено от новите попълнения Зоран Златковски и Малинди. Бразилецът Елтон и нигериецът Ортега продължават да лекуват контузии, докато Орлинов е със счупен нос.

Черногорският нападател Вучино Стефанович влезе в игра след почивката, а сръбският бранител Марио Стоянович се включи в последните десетина минути.

Много добро впечатление направи дошлият от Локо (Пд) Георги Самокишев, който не даде възможност на нападателите на Локо (Мз) да разиграват в неговата зона.

Другият, който е на проби в Славия – Атанас Чипилов, реализира гол в 80-ата минута, но съдията Стоян Алексиев го отмени заради нарушение. Единственото по-опасно положение пред вратата на Йордан Господинов дойде чак в 81-ата минута, когато Красимир Георгиев отправи силен шут, който мина на сантиметри от десния страничен стълб на вратата пазена на „белите”.

Това бе първа победа за Славия, които преди дни отстъпиха с 0:1 от Чавдар (Етрополе) в Правец. Следващата проверка на тима е на 1 февруари срещу Спортист (Своге).

СЛАВИЯ – ЛОКО (Мз) 1:0

1:0 Георги Коруджиев (72-дузпа)

СЛАВИЯ: Ем. Петров, Дяков, Белошевич, Й. Петков, Кавдански, Анев, Керчев, Коприваров, Симонович, Златковски, Малинди (Господинов, Вл. Иванов, Дреновички, Павлов, Самокишев, Дюлгеров, Г. Иванов, Ил. Илиев, Коруджиев, Чипилов, Степанович, Стоянович)

ЛОКО (Мз): Ив. Христов, Юри Иванов, Г. Иванов, Панов, Галип, Валериев, Стр. Илиев, К. Марков, Харлов, Ат. Николов, Мл. Стоев (Левашки, Ив. Павлов, Златков, Й. Стоилов, Кр. Георгиев, Г. Георгиев, Трифонов, Филипов, П. Петров, Чилибонов, Валериев)