В един наистина финален сблъсък Локо (Пд) заслужено спечели първия международен турнир за купата "Каварна Албена къп", след победа над Спартак (Вн) с 2:0. Медиен партньор на надпреварата бе сайтът Топспорт.бг и вестник "Топспорт".

Още в началото на срещата си пролича, че пловдивчани са по-стойностния и по-можещия днес отбор. Но в 16-ата минута Владислав Златинов след изпълнение на пряк свободен удар отляво изненада Генко Славов и отбеляза ефектен гол за 1:0.

До края на полувремето отборът от Пловдив създаде още няколко опасности като ще се запомнят пропуските на Златински в 20-ата и ударът на Балдовалиев с глава в последната минута на полувремето, варненци изглеждаха леко объркани и не създадоха нищо запомнящо се в офанзивен план.

На полувремето старши треньорът Мирослав Миронов извърши няколко смени, които разтвориха играта на отбора му. Още в 48-ата минута за нарушение срещу Каптиев на централния защитнин Йордан Милиев съдията Радан Мирянов отсъди дузпа, а старши треньорът на пловдивчани Иван Маринов нахлу на терена, за да иска обяснение от арбитъра.

Зад бялата точка застана Йованович, но ударът му срещна лявата странична греда. В тези минути, а и до края на срещата отборът на Локо (Пд) се прибра в своята половина и затвори подстъпите към своята врата. Разчиташе на бързи и мълниеностни атаки, точно при една от тях в 55-ата минута новото попълнение на варненци Хура сбърка фатално и Халими с прехвърлящ удар удвои резултата.

Отборът на Спартак се опита да се върне в срещата и бе близо, когато току що влезлия Младен Стоев уцели десния страничен стълб на вратата пазена от Стоян Колев. В следващата минута и Боян Илиев бе близо до гола, но това бе всичко което варненци сториха до края на срещата.

Пловдивчани могат да съжаляват, че при две опасни контра атаки в 69-ата Въндев и в 78-ата Даксон уцелиха страничните греди. Така напълно заслужено отбор на Локо (Пд) спечели купата.

ЛОКО (Пд) - СПАРТАК (Вн) 2:0
1:0 Златинов (16), 2:0 Халими (54)

ЛОКО (Пд): Колев, Бачков, Йошев, Г. Тодоров, Милиев, Р. Горанов, Кр. Димитров (86 - Дишлиев), Златински, Халими (80 - Анев), Златинов (68 - Даксон), Балдовалиев (58 - Въндев)

СПАРТАК (Вн): Славов, Арангелов, Баба, Кунчев (46 - Дяков), Хуна, Б. Георгиев, Джукич, Найденов (31 - Б. Илиев), Иванович, Ортега (46 - Илич), Каптиев (73 - Стоев)