ЦСКА узакони 31-ата си шампионска титла дни преди 60-тия си юбилей.

"Армейците" победиха Ботев с 3:1 и са сигурни на първото място в класирането.

Резултата откри Неи. След негов удар отблизо вратарят Арсов не успя да хване топката и тя премина голлинията.

Преди това "червените" изпуснаха няколко чисти положения, като веднъж и гредата помогна на "канарчетата". Това стана след шут на Неи в 10-ата минута.

Ботев изравни от дузпа чрез звездата си Георги Христов. Наказателният удар бе отсъден след игра с ръка на Йордан Тодоров.

Малко преди края на първата част Неи отново изведе столичани напред, този път от дузпа. Той не остави никакви шансове на Арсов, след като прати топката в левия ъгъл, а вратарят се хвърли вдясно.

Крайното 1:3 фиксира Флорентин Петре с красив гол през втората част. Румънецът получи пас от Тодор Янчев. Влезе в наказателното поле, финтира двама играчи на Ботев и с перфектен шут заби кълбото в горния десен ъгъл.

Любопитното е, че и през 2003 година след победа над Ботев (Пд) ЦСКА си осигури и на теория шампионската титла. Тогава мачът бе в София, а "червените" спечелиха с 2:0. Старши треньор на тима отново беше Стойчо Младенов.