Черно море загуби с 0:3 от полския Рух Хожов в контролна среща. Проверката бе втора за варненци от подготовката им в Анталия. Преди дни възпитаниците на Никола Спасов отстъпиха с 1:2 от Тобол (Казахстан).

Поляците поведоха още в 7-а минута с гол на Ирениуш Адамски, а малко преди почивката Михал Пулковски удвои преднината на Рух с глава след отлична контраатака. Крайното 3:0 оформи Войцех Гжиб от дузпа в 80-ата минута.

Играчите на Рух изпуснаха още няколко чисти положения и само намесите на вратаря Красимир Колев спасиха варненския отбор от по-сериозна загуба.

Следващата контрола на Черно море в Анталия е на 9 февруари срещу руския Луч-Енергия.

Проверката на живо изгледаха хората от треньорските щабове на Славия и Локо (Пд) начело с наставниците Стевица Кузмановски и Ясен Петров. Президентът на "белите" Венци Стефанов придружаваше Кузмановски и също изгледа мача.

Съставът на Черно море: Кр. Колев, Домакинов, Ст. Стоянов, Томаш, Бачев, Р. Андре, Спречакович, Алекс, Д. Георгиев, Андонов, Манолов